Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
23.02.2018

НТУ «Дніпровська політехніка» і ВНЗ Литви – кооперація набирає обертів

Сьогодні посол Литви в Україні Марюс Януконіс і почесний консул Литви у Дніпрі Віталій Півняк відвідали з робочим візитом НТУ «Дніпровська політехніка». Під час зустрічі з ректором НТУ «ДП», академіком НАН України Геннадієм Півняком, проректорами, деканами, завідувачами кафедр презентована програма співробітництва ВНЗ двох країн і окреслені перспективи на майбутнє.

– Кооперація з Литвою у нас здійснюється через її ВНЗ. Те, що ми повсякчас розширюємо свою діяльність у цьому напрямку є надважливим для євроінтеграції країни, – зазначив ректор НТУ «Дніпровська політехніка» академік НАН України Геннадій Півняк.

Декан юридичного факультету, професор Сергій Грищак виступив з презентацією спільних проектів між НТУ «ДП» і ВНЗ Литви. Таких програм в університеті реалізується чимало, що дає можливість студентам долучитися до бакалаврської програми «Світова політика і економіка», магістерських програм «Менеджмент освіти», «Міжнародне бізнес-право». Подвійні навчальні проекти продовжують розширюватися. В рамках програми Erasmus+ здійснюється ряд програм, у форматі яких викладачі НТУ «ДП» читають лекції у Литві, реалізовується проект молодіжної мобільності. Планується відкриття нових спеціальностей і спеціалізацій, бакалаврської програми з філософії і магістерської програми з інженерної екології.

З литовськими ВНЗ також проводяться спільні дослідження з актуальних напрямків, наукове співробітництво, обмін студентами, молодими вченими і викладачами, здійснюється співпраця з центром ім. академіка Сахарова.

Як зазначив завідувач кафедри історії та політичної теорії, професор Геннадій Первий, другий візит посла Литви в Україні Марюса Януконіса до НТУ «Дніпровська політехніка» є додатковим стимулом для співробітництва. Декан факультету менеджменту, професор Артем Бардась висловив готовність до реалізації спільних освітньо-наукових програм з бізнесу. Завідуюча кафедри філософії і педагогіки, професор Юлія Шабанова зазначила, що в НТУ «ДП» гуманітарна сфера широко представлена і продовжує розвиватися, зокрема завдяки співпраці з ВНЗ Литви, оскільки це - підвалина для виховання глибокої людини-професіонала, патріота країни. Завідуюча кафедри обліку і аудиту, професор Марина Пашкевич висловила вдячність від імені молодих викладачів і студентів, які за програмою Erasmus+ реалізовували міжнародний проект у Литві. Декан економічного факультету, професор Ольга Грибіненко розповіла про співробітництво з Вільнюським університетом. Проректор з наукової роботи, професор Олександр Бешта виказав прагнення до розширення співробітництва з усіма ВНЗ країни.

Посол Литви в Україні Марюс Януконіс привітав присутніх з ребрендингом НГУ у Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» і порівняв його з найбільшим ВНЗ Литви у Вільнюсі. Він зазначив, що у Литві також відбувається злиття ВНЗ в один базовий. Вільнюський університет стає таким, так само як і його партнер у Дніпрі – НТУ «Дніпровська політехніка».

Наостанок Марюсу Януконісу вручили сувенір виробництва студентів НТУ "ДП" у гемелогічному центрі - дніпровську яшму.

ІАЦ НТУ "Дніпровська політехніка"

Фото Альони Леонович, відеостудія «Юність» НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт