Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
16.03.2018

Докладіть зусиль – і мрія здійсниться

Зі шкільних років я мріяла навчатися за кордоном, пізнати культурні особливості іншої країни. Коли я стала студенткою Національного гірничого університету, мене надихнули зустрічі зі студентами нашого вишу, які проходили стажування за кордоном. Такі зустрічі англійською мовою часто проводилися у Центрі мовної підготовки. А зараз я готова поділитися своїми власними враженнями, бо мої бажання здійснилися, але не без допомоги власних зусиль.

Я студентка 5 курсу гірничого факультету, кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища. Завдяки співпраці Міжнародного офісу з університетом Кобленц-Ландау та Ірині Шалагіній я отримала змогу брати участь у конкурсі під керівництвом Катерини Жабчик від міжнародної програми Erasmus+ та перемогла у ньому. Отримала можливість навчатися півроку за магістерською програмою «Екологія» у німецькому університеті Кобленц-Ландау, місті Ландау, що знаходиться на півдні Німеччини. Це тихе містечко з привітними будиночками, зеленим лісом, що простягається від студентських містечок до самого університету та великим зоопарком поруч. Мене зустрів великий університет з різнокольоровими корпусами та скульптурами кольорових пташок. Міжнародний офіс потурбувався про моє розселення, страхування та інші потреби студента за обміном.
Навчатися у цьому університеті мені дуже сподобалось. Я зустріла багато українців з інших вищих навчальних закладів. Ми разом вибирали предмети, вчилися, відпочивали та знайомилися з німецькою культурою. Наш німецький координатор завжди була готова нам допомогти. Так як для мене це була перша закордонна поїздка і необхідно було підготувати велику купу документів, пані Джутта Бон стала моїм дзвіночком розуму та нагадуванням про сьогоденні справи.

Навчання було вельми цікавим. Спочатку важко звикнути до викладання англійською мовою, але після повернення у рідний університет я сумую за цими лекціями. Це велике натхнення, коли бачиш досвід кожного викладача, його дослідження на тему твоєї спеціальності – та найголовніше – вони втілюють свої проекти в життя! Студенти вже з університетських років працюють на майбутнє своєї країни. Викладачі завжди враховують думку студента, максимально намагаються допомогти у розвитку наукових цілей.
Перебування в університеті Кобленц-Ландау зруйнувало деякі стереотипи про німців. Вони відкриті та готові Вам допомогти. Щоправда, вони не дуже піддаються емоціям, але вони щасливі і мають добре серце. Це мене завжди надихало під час стажування. Та зараз я маю на меті розбудувати свою країну й зробити щасливими якомога більше людей.
Я знайшла нових друзів не тільки з країни, де перебувала, але й з рідного міста Дніпра! Наша українська четвірка завжди як «нерозлийвода». Ми разом навчалися, відпочивали та пізнавали всі привілеї іноземного студента у Німеччині. Приємні моменти разом з ними назавжди залишаться у моєму житті. 

Для тих, хто все ж має мрію побувати за кордоном, навчатися у європейському навчальному вузі – робіть це зараз! Завдяки міжнародним організаціями, таким як Erasmus+, Ви маєте унікальну можливість втілити в життя свою мрію! Не зволікайте, вивчайте мову, займайтеся самовдосконаленням! Все у Ваших руках!


Тетяна Дерябкіна, група 101м-17-1

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт