Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
07.05.2018

Мандриківські верстви – цікавий геологічний об’єкт у нашому місті

У суботу викладачі кафедри загальної та структурної геології здійснили геотуристичний маршрут на Рибальський кар’єр разом зі школярами 8-10 класів гімназії №136 (Самарський район) та студентами спеціальностей «Науки про Землю» (спеціалізація «Геологія») і «Гірництво» (спеціалізація «Обробка природних матеріалів») з метою відбору зразків і формування колекцій мандриківської палеофауни, а також у рамках профорієнтаційної роботи зі школами м. Дніпро. 

Мандриківські верстви містять унікальний за збереженістю і систематичною різноманітністю комплекс палеонтологічних залишків коралового біоценозу верхнееоценового палеобасейну (38 – 33 млн років тому). До теперішнього часу в них знаходяться залишки дрібних і великих форамініфер, одиночних і колоніальних коралів, молюсків, ракоподібних брахіопод, риб тощо.

Юним дослідникам цього разу пощастило знайти залишки представників майже усіх вказаних вище груп, а найбільша вдача – кілька знайдених школярами і студентами зубів акул.

У маршруті брали участь студенти І-ІІІ курсів ГРФ: група 184-17-1– Кривулько Дарина, Вужва Владислава, Кобернюк Ліліана, Янковицький Олександр, Жижерин Віталій; група 184-16-2:– Забірко Анастасія; група 103-16-1: Ястребов Дмитро; група ГЛгр-15-1– Демент’єва Євгенія.

За знайденими залишками палеофауни готуються відповідні колекції для школи та для кафедри. Сподіваємося, така робота буде добрим підґрунтям для наукових досліджень, здійснюваних в рамках Малої академії наук учнівської молоді. 


Сергій Шевченко, завідувач кафедри загальної та структурної геології, доцент

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт