Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
17.05.2018

Свято вишиванки в НТУ «Дніпровська політехніка»

Захмарений ранок 17 травня розітнули звуки лункої української пісні «Вишиванка» Назарія Яремчука. На звуки мелодії поспішали студенти, проректори, директор бібліотеки, викладачі, співробітники університету та гості.

Сьогодні на подвірї університету між першим та десятим  корпусом було людно й гарно –  тут зібралися шанувальники української вишиванки. Їх привітала модератор свята,  директор Центру культури української мови ім. Олеся Гончара Ірина Цюп’як. А розпочалося свято з живої пісні лауреатки міжнародних конкурсів Ірини Гордієнко.

Участь у флешмобі взяли і студенти Інституту електроенергетики, у тому числі факультету інформаційних технологій, які розповіли про основні символи вишивки – квадрат, хрест, коло, ромб та рослинно-квітковий орнамент.

Олексій Федосов з хвилюванням прочитав вірш «Вишиванка», а провідний фахівець Центру культури української мови ім. Олеся Гончара Леся Степовичка поділилася з присутніми власними болючими поезіями про сьогодення, присвяченими воїнам АТО.

Доцент Валентина Луценко вразила присутніх розповіддю про сорочку рідної тітоньки. Сорочка зберігається в родині як раритет майже 100 років.

Справжньою родзинкою дійства стало виконання пісні «Червона рута», яку неперевершено співали Ірина Гордієнко та ліванець Дерхсам Бассам, слухач підготовчого відділення Університету митної справи та фінансів (УМСФ).

Серед гостей свята ми були раді бачити викладачів  Ілону Смаглій ( УДХТУ), Катерину Перинець  (УМСФ) , Ольгу Салова (ДМА) та студентів-іноземців.   

Творчий колектив Центру культури української мови ім. Олеся Гончара

До свята вишиванки заздалегідь готувалися і в науково-технічній бібліотеці Дніпровської політехніки. У залі 1/11 демонструється чудова книжкова виставка, яка знайомить читачів з мистецтвом вишиванки, її історією і географією. Завітайте!


 


Фото Юлії Левенець та Олександра Махортова ,відеостудія «Юність»


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт