Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
18.05.2018

До Днів Європи в Україні


Марина Богуславська, студентка першого року навчання магістерської програми «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» ділиться враженнями про стажування у компанії METRO AG, Дюссельдорф, Німеччина.


У квітні 2017 року я подала заявку на Програму стажування німецького бізнесу для України 2018 (http://stipendienprogramm-ukraine.de/), яка пропонує талановитим студентам і нещодавнім випускникам можливість пройти стажування у провідних німецьких компаніях та отримати унікальний досвід. Молодь може використати його у майбутній роботі в Україні. 
Підготувавши всі необхідні документи, я їх відправила через спеціальний онлайн-портал і почала чекати на оновлення. Наприкінці травня мене запросили на особисту співбесіду, де представники Програми запитували про мої кар'єрні цілі і тестували комунікативні та мовні навички. Після цього в серпні я потрапила до списку успішних кандидатів, резюме і мотиваційні листи яких були відправлені німецьким організаціям для відбору. Три місяці ніякої відповіді (пам’ятаю мої переживання в той момент), і в кінці листопада нарешті представники METRO AG запропонували мені стажування на 5 місяців у відділі Corporate Risk Management.
У лютому 2018 року я почала працювати. Що можу сказати зараз? METRO є надзвичайно великою компанією, яка має багато відгалужень по всьому світу (магазини Metro Cash § Carry, REAL, Metro Logistics, Metro Systems та ін.). Metro AG вважається головним адміністратором всієї системи. Як стажерка відділу ризик-менеджменту, я передусім допомагаю лінійному менеджера у процесі управління ризиками компанії (оновлення каталогу ризиків, допомога у впровадженні нового цифрового інструменту для виявлення ризиків та їх оновлення, підготовка деяких частин звітів, які будуть представлені Правлінню тощо). Це абсолютно нова сфера для мене, але вважаю, що я швидко пристосувалася. Зазначу, що дуже допомогли знання бізнес-англійської, які я отримала під час навчання на кафедрі іноземних мов нашого університету. Крім того, Metro AG надає багато можливостей для саморозвитку, таких як онлайн та офлайн тренінги з фінансів або, наприклад, навичок спілкування та презентування (які є безкоштовними). Ви можете легко приєднатися до зустрічей та дискусій з питань торгівлі під час обідньої перерви або запросити на каву колег з різних відділів і дізнатися більше про те, що інші роблять для процвітання компанії. Крім того, Metro популяризує систему open office, тому спілкування всередині команд дуже міцне та продуктивне. Робочі години тут гнучкі, і в цілому були створені всі умови для того, щоб працівники були задоволені роботою.


До того ж, Дюссельдорф – це дуже гарне місто з великою кількістю заходів та неймовірною атмосферою. Він розташований неподалік від Бельгії, Нідерландів та Франції, що важливо для тих, хто не може уявити собі своє життя без подорожей.

Рекомендую вам ризикнути, спробувати себе і подати заявку на програму цього року. Ви отримаєте цінний досвід життя та роботи закордоном, розвинете свої знання англійської та/або німецької, а також встановите важливі контакти. Це буде чудовий час, який ви ніколи не забуде.


Марина Богуславська,
студентка першого року навчання магістерської програми НТУ «Дніпровська політехніка»

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт