Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
16.10.2018

Поділитися книгою як частинкою своєї душі

Кожна установа, тим більше, просвітницька, має свої традиції. Чимало добрих традицій і в «Дніпровській політехніці» та в її бібліотеці. І однією з них є Свято друзів книги, що восени збирає наших читачів і справжніх друзів книги. Цього року свято відбулося у форматі міжнародної конференції «Форум гірників 2018» в студентській читальній залі імені М. Я. Біліченка.

Наша бібліотека має багато поціновувачів книги, завдяки яким читачі мають змогу познайомитися з новими й ексклюзивними виданнями. Одними з перших традицію дарування книг, підтримала родина ректора університету — Геннадій Григорович та Галина Андріївна Півняк, які передали до бібліотечного фонду чимало цінних й корисних видань. Саме завдяки інформаційній підтримці заслуженого журналіста України Галини Андріївни Півняк традиція дарування книг вийшла далеко за межі університету. ЇЇ підхопили наші колеги в багатьох установах та вищих навчальних закладах.
У своєму вітальному слові ректор «Дніпровської політехніки» Г. Г. Півняк відзначив наскільки сьогодні унікальна роль книжки та університетської бібліотеки зокрема. Вони покликані, незважаючи на більший рівень автоматизації, цифрові технології, поруч із традиційними носіями інформації, перш за все, створювати умови для роботи, навчання, відпочинку студента. У цьому на бібліотеку покладаються великі надії й сьогодні.
Дякуючи творчим особистостям нашого університету процес передачі книг не зупиняється. На свято завітав проректор з міжнародних зв’язків, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки О. М. Шашенко, завідувач кафедри іноземних мов, професор С. І. Кострицька, завідувач кафедри філології та мовної комунікації, професор С. Є. Ігнатьєва 
Студенти-філологи першого року навчання під керівництвом доцента І. К. Цюп`як підготували та розіграли інсценізації творів трьох видатних грецьких поетів-трагіків. Присутні змогли насолодитися уривками із драми «Прометей закутий» Есхіла, із драми Софокла «Антігона» та драми Евріпіда «Іпполіт».
Привітання української поетеси, прозаїка, перекладача, члена Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України Лесі Степовички завжди яскраві, влучні, з тонким гумором. А дарунки пані Лесі вирізняються вишуканим смаком та надзвичайним почуттям прекрасного. «Словник рим української мови» Святослава Караванського – яскраве тому підтвердження.
У нашому святі взяла участь координатор проектів Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у Дніпропетровській області пані Ольга Косянчук, яка розповіла про активну участь бібліотеки університету в міжнародному проекті: «Науково-технічна бібліотека НТУ «Дніпровська політехніка».

Друзів книги привітала керівник літературної студії «Угольок» Людмила Некрасовська посланням до бібліотекарів. 

Поетичні рядки плавно перетікали в музичні вітання, які на святі звучали у виконанні Антоніни Дибріної, Інги Піскунової, Михайла Зєнкіна. Дякуємо колегам за чудові миті дотику до пісенного мистецтва.

Ми дякуємо всім за увагу до книги, участь у житті нашої бібліотеки, за величезну підтримку читацького інтересу. Завжди раді бачити Вас у нас у гостях. 

Відділ громадської інформації НТБ
НТУ «Дніпровська політехніка»

Детальна стаття за посиланням
http://lib.nmu.org.ua/ua/chitacham/podiji/item/680-svyato-druziv-knigi.html

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт