Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
06.12.2018

«Ми обрали Україну і Дніпровську політехніку»

У Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» навчається 128 студентів із 22 країн світу. Вчора іноземні студенти IV курсу НТУ «ДП» успішно склали державний екзамен з української (російської) мови.

– За всіма спеціальностями і напрямками, які акредитовані в університеті, підготовка іноземних студентів проводиться українською (до цього року російською) мовою, – розповідає завідувач кафедри філології та мовної комунікації НТУ Світлана Євгенівна Ігнатьєва. – Іноземні студенти повинні адаптуватися до нашого суспільства, тому впродовж семи семестрів вивчають мову і складають державний екзамен. 

Сако Абубакар Сідікі з Гвінеї навчається п’ятий рік. За цей час мову майбутній фахівець із геофізики вивчив на достатньому рівні, аби порозумітися в транспорті і на вулиці. «Каменем спотикання» студент визнає відмінки, у французькій вони зовсім інші. Сако активно подорожує, був майже в усіх українських обласних центрах, а ще наспівує багато чого з репертуару бардів.

Студент IV курсу Пічанік Сітхоле приїхав із Зімбабве, а Лумієр Нсенга з Демократичної Республіки Конго. Хлопці кажуть: 
– Зазвичай, якщо ти живеш в іншій країні, потрібно спілкуватися з людьми, маємо на увазі, з місцевими, а для цього треба знати мову. Через те, що маємо багато друзів-українців, краще вивчили мову, також нам допомогли практичні заняття, які маємо в університеті. 

Викладання української мови іноземцям має свою специфіку, відтак іншу методику, ніж україномовним студентам. 
– Перш за все студентів треба навчити слухати і чути мову, а також чути себе, – розповідає доцент кафедри філології та мовної комунікації НТУ, кандидат педагогічних наук Валентина Іванівна Луценко. – Перші заняття – викладач говорить, а студенти слухають і повторюють. Потім змінюються методики і напрямки. Ми вже і читаємо, і говоримо, і пишемо, і розігруємо різні ситуації, виконуємо тестові завдання. Основну увагу звертаємо на правопис і розмовні ситуації. 

Заняття для іноземних студентів у Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» проводять також англійською. Іноземці навчаються разом з українськими студентами, аби краще орієтуватися в середовище носіїв мови. Відтак до кінця навчання, крім основного фаху, вони опановують ще й іноземну мову, чого можемо тільки побажати деяким нашим співвітчизникам. 

Амеріку Леонел і Рафаел Ештеван приїхали з Анголи. На їхню думку, Україна та її найкращий технічний виш пронизані історією і багатими традиціями. "Ми обрали Дніпровську політехніку з багатьох причин: найкращий технічний виш України, особливо в питаннях вивчення гірничої справи і геології, давні традиції, майже 120-літня історія, він постійно фігурує в міжнародних рейтингах поряд з іншими відомими технічними університетами, а також справедлива оплата за навчання. Хоча ми далеко від дому, нас тепло зустріли. Викладачі – професіонали своєї справи – підтримують ентузіазм своїх студентів не тільки в процесі навчання, але й активно беруть участь в організації дозвілля, екскурсіях по Дніпру, подорожах, цікавих культурних заходах. 

"Нам подобається Україна, тому що ця держава має багаті традиції, культуру й особливу національну кухню. – говорить Хассан Мохаммед з Палестини. Ми приїхали в Україну тому. що тут немає расової і релігійної дискримінації. За час, проведений в стінах НТУ, ми, однозначно, отримали безцінний життєвий досвід". 
«Для мене Дніпровська політехніка – це місце, де кожен студент має можливість крок за кроком зануритися у світ знань. – Визнає Алнакла Іссам. – Навчальна програма відповідає міжнародним стандартам гірничої освіти. Дніпро – місто комфортне для іноземних студентів: у фінансовому, в соціальному, в релігійному відношеннях. Я щасливий, що я тут!" 

ННЦ підготовки іноземних студентів НТУ «Дніпровська політехніка»

Фото Володимира Туркульця, відеостудія «Юність»

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт