|
29.12.2018
RAISESEE: звіт 2018![]() Добігає свого кінця рік, який виявився плідним на міжнародні наукові та освітні проекти для Дніпровської політехніки.
У числі проектів 2018 року з 1-го липня стартував цікавий освітньо-науковий проект під назвою «Raw Materials Students Internships in East South East Europe, скорочено (Стажування студентів в галузі сировинних матеріалів у Східній та Південно-Східній Європі)» під акронімом RAISESEЕ, який фінансується фондом EIT RAW Materials (Європейський Інститут Інновацій та технологій в галузі сировинних матеріалів) за участю програми HORIZON 2020. Термін реалізації проекту – 2018-2022 роки, головний координатором виступає Інститут молекулярної науки та технології Національної дослідницької ради Італії.
![]() Науковий керівник проекту від Дніпровської політехніки – завідуюча кафедрою вищої математики, д.т.н., професор Олена Олександрівна Сдвижкова, координатор і контактна особа від університету – координатор проектів відділу міжнародної академічної мобільності, асистент кафедри БГГМ, к.т.н. Катерина Жабчик (Причина).
![]() У складі консорціуму проекту RAISESEE 11 партнерських організацій країн Італії, Австрії, Фінляндії, Сербії, Естонії, України, Болгарії, Румунії. Даний проект буде сприяти розбудові дуальної освіти у секторі сировинних матеріалів у всіх країнах-партнерах проекту. Його мета – розвиток hands-on навчання у робочому середовищі для школярів старшої школи. Основна місія проекту – свідомий вибір молоді, мотивація якісного навчання у сировинній галузі. Також особливий акцент проекту полягає у інтересі західноєвропейських колег до стажування на підприємствах сировинної галузі країн Східної та Південно-Східної Європи. В рамках проекту протягом буде реалізовано ряд активностей (стажувань, семінарів, укладання нових партнерств та регулюючих освітніх документів) для впровадження дуальної освіти в країнах Європи.
З 17 по 22 вересня у Мілані вже в рамках реалізації RAISESEE відбулась перша робоча зустріч, на якій координатори та керівники проекту знайомилися, ділилися досвідом та ідеями із впровадження підходів дуальної освіти в їх країнах та визначали формат роботи за проектом.
![]() ![]() ![]() Зокрема від Дніпровської політехніки презентували наукові та методичні досягнення НТУ «Дніпровська політехніка», а також досвід участі університету у міжнародних проектах. Координатори зробили акцент на досвіді активної профорієнтаційної роботи, яку здійснюють фахівці університету і показали можливості університету щодо залучення учнів шкіл до діяльності, яка пов’язана с розвиненням практичних навичок в сфері сировинних ресурсів.
Були презентовані зв’язки університету з підприємствами, що пов’язані з галуззю сировинних ресурсів, та обговорені можливості організації стажування учнів шкіл на підрозділах цих підприємств. Встановлено ділові контакти з партнерами консорціуму, що є учасниками проекту, обговорені методики залучення учнів старших класів шкіл до профорієнтаційних програм, а також перспективи академічних обмінів та можливостей подальшого співробітництва у сфері наукових досліджень. З координаторами проекту обговорені завдання та терміни виконання різних етапів проекту.
![]() ![]() ![]() ![]() На теперішній момент вже визначені стейкхолдери для даного проекту, які готові сприяти його цілям, ними будуть виступати компанія ДТЕК, Мотронівський ГЗК, Павлоградький хімічний завод.
![]() Проводиться активна роботи з наповнення контенту стажувань, який буде реалізований для українських та закордонних школярів, та виконується робота зі школярами міста та області із залучення їх до лабораторій університету з перспективою стажувань на реальних підприємствах в рамках шкільного навчання і найцікавіше – закордоном. Наприклад, учні середньої загально-освітньої школи №106 м. Дніпра цієї осені відвідали кафедру хімії нашого університету, де прослухали вступне заняття для ознайомлення учнів із новою спеціальністю «Хімічні технології та інженерія» та прийняли участь у проведенні серії дослідів із вивчення властивостей неорганічних речовин і сполук елементів всіх груп періодичної системи Менделєєва https://www.facebook.com/projects.nmu.org.ua/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARCK5dOG1r45A9RXvYJcSaW7_TB7PCVTc9924tDVqSq7nOM0zSFSmVPwCuXfInMlkfWwdoazB6ZNU7QA
![]() ![]() ![]() З поточними результатами, напрацюваннями та заходами проекту можна ознайомлюватися на сторінці відділу міжнародної академічної мобільності та міжнародних проектів, в новинах та на заходах з дисемінації, на сторінці програми національного контактного пункту http://rcp.nmu.org.ua/index.php/uk/та безпосередньо у координаторів.
![]() |