Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
29.12.2018

RAISESEE: звіт 2018

Добігає свого кінця рік, який виявився плідним на міжнародні наукові та освітні проекти для Дніпровської політехніки.
У числі проектів 2018 року з 1-го липня стартував цікавий освітньо-науковий проект під назвою «Raw Materials Students Internships in East South East Europe, скорочено (Стажування студентів в галузі сировинних матеріалів у Східній та Південно-Східній Європі)» під акронімом RAISESEЕ, який фінансується фондом EIT RAW Materials (Європейський Інститут Інновацій та технологій в галузі сировинних матеріалів) за участю програми HORIZON 2020. Термін реалізації проекту – 2018-2022 роки, головний координатором виступає Інститут молекулярної науки та технології Національної дослідницької ради Італії.

Науковий керівник проекту від Дніпровської політехніки – завідуюча кафедрою вищої математики, д.т.н., професор Олена Олександрівна Сдвижкова, координатор і контактна особа від університету – координатор проектів відділу міжнародної академічної мобільності, асистент кафедри БГГМ, к.т.н. Катерина Жабчик (Причина).

У складі консорціуму проекту RAISESEE 11 партнерських організацій країн Італії, Австрії, Фінляндії, Сербії, Естонії, України, Болгарії, Румунії. Даний проект буде сприяти розбудові дуальної освіти у секторі сировинних матеріалів у всіх країнах-партнерах проекту. Його мета – розвиток hands-on навчання у робочому середовищі для школярів старшої школи. Основна місія проекту – свідомий вибір молоді, мотивація якісного навчання у сировинній галузі. Також особливий акцент проекту полягає у інтересі західноєвропейських колег до стажування на підприємствах сировинної галузі країн Східної та Південно-Східної Європи. В рамках проекту протягом буде реалізовано ряд активностей (стажувань, семінарів, укладання нових партнерств та регулюючих освітніх документів) для впровадження дуальної освіти в країнах Європи.
З 17 по 22 вересня у Мілані вже в рамках реалізації RAISESEE відбулась перша робоча зустріч, на якій координатори та керівники проекту знайомилися, ділилися досвідом та ідеями із впровадження підходів дуальної освіти в їх країнах та визначали формат роботи за проектом. 


Зокрема від Дніпровської політехніки презентували наукові та методичні досягнення НТУ «Дніпровська політехніка», а також досвід участі університету у міжнародних проектах. Координатори зробили акцент на досвіді активної профорієнтаційної роботи, яку здійснюють фахівці університету і показали можливості університету щодо залучення учнів шкіл до діяльності, яка пов’язана с розвиненням практичних навичок в сфері сировинних ресурсів. 
Були презентовані зв’язки університету з підприємствами, що пов’язані з галуззю сировинних ресурсів, та обговорені можливості організації стажування учнів шкіл на підрозділах цих підприємств. Встановлено ділові контакти з партнерами консорціуму, що є учасниками проекту, обговорені методики залучення учнів старших класів шкіл до профорієнтаційних програм, а також перспективи академічних обмінів та можливостей подальшого співробітництва у сфері наукових досліджень. З координаторами проекту обговорені завдання та терміни виконання різних етапів проекту. 

На теперішній момент вже визначені стейкхолдери для даного проекту, які готові сприяти його цілям, ними будуть виступати компанія ДТЕК, Мотронівський ГЗК, Павлоградький хімічний завод.
Проводиться активна роботи з наповнення контенту стажувань, який буде реалізований для українських та закордонних школярів, та виконується робота зі школярами міста та області із залучення їх до лабораторій університету з перспективою стажувань на реальних підприємствах в рамках шкільного навчання і найцікавіше – закордоном. Наприклад, учні середньої загально-освітньої школи №106 м. Дніпра цієї осені відвідали кафедру хімії нашого університету, де прослухали вступне заняття для ознайомлення учнів із новою спеціальністю «Хімічні технології та інженерія» та прийняли участь у проведенні серії дослідів із вивчення властивостей неорганічних речовин і сполук елементів всіх груп періодичної системи Менделєєва https://www.facebook.com/projects.nmu.org.ua/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARCK5dOG1r45A9RXvYJcSaW7_TB7PCVTc9924tDVqSq7nOM0zSFSmVPwCuXfInMlkfWwdoazB6ZNU7QA


З поточними результатами, напрацюваннями та заходами проекту можна ознайомлюватися на сторінці відділу міжнародної академічної мобільності та міжнародних проектів, в новинах та на заходах з дисемінації, на сторінці програми національного контактного пункту http://rcp.nmu.org.ua/index.php/uk/та безпосередньо у координаторів. 
До списку© 2006-2022 Інформація про сайт