Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
03.04.2019

«Я повен любові...»

Сьогодні, 3 квітня, виповнюється 101 рік від дня народження Олеся Гончара. Щорічно у квітневі дні наш університет вшановує пам'ять великого письменника України традиційними Гончарівськими читаннями.
У святково прибраному Центрі культури української мови ім.О.Гончара чекали на гостей. Чудова виставка книг Олеся Гончара, портрет митця, квіти і навіть колекція авторських вишиванок Зінаїди Совгіренко та її учениці Ольги Смілянець.

На захід завітали студенти різних факультетів університету, ліцеїсти КЗО «Українсько-Американський ліцей» Дніпровської міськради, викладачі, бібліотекарі, журналісти.
Директор Центру культури української мови ім.О.Гончара Ірина Цюп’як привітала всіх зі святом і розповіла про майстриню колекції вишиванок.
Гончарівські читання розпочалися для всіх присутніх з приємного сюрпризу – дефіле. Тендітні красуні кафедри філології та мовної комунікації несподівано з'явилися у неймовірно гарних вишитих сукнях. Очей не можна було відірвати від тієї краси.

З вітальним словом до присутніх звернулися проректор з навчальної роботи Юрій Хоменко та завідувач кафедри філології та мовної комунікації Світлана Ігнатьєва.
Цього року наші традиційні Гончарівські читання присвячені темі кохання в житті і творчості Олеся Гончара. «Я повен любові...», так висловлював свої почуття корифей української літератури. Кохана жінка, дружина письменника Валентина Данилівна Гончар стала добрим другом Центру культури української мови, якому у 2003 році з нагоди 95-річчя від дня народження письменника було присвоєно почесне ім’я Олеся Гончара.
Ректор Дніпровської політехніки, академік НАН України Геннадій Григорович Півняк у збірнику «Зіткана з любові», виданому у нашому університеті й присвяченому берегині літературної спадщини письменника Валентині Данилівні Гончар, зазначає: 
« Коли Валентина Данилівна вперше завітала до Національного гірничого університету на відкриття нашого Центру української мови ім.О.Гончара, для нас це стало святом знайомства з красивою жінкою і самовідданою людиною. Все їй близьке, що стосується чоловікової пам’яті ».
Дуже цікаво розповідали студенти та гості про знайомство і кохання цієї геніально красивого творчого подружжя.
Сенсація заходу – дарунок університету лауреата Шевченківської премії скульптора зі Львова Ярослава Мотики – бюст Олеся Гончара в стилі модерн. Урочисто, під оплески присутніх Світлана Ігнатьєва та Леся Степовичка відкрили перед громадою незвичайний подарунок.
Присутні декламували ліричну поезію Олеся Гончара. Неперевершено прочитав «За мить щастя» артист Борис Великий.
Серед гостей – постійна учасниця Гончарівських читань, науковий співробітник музею «Літературне Придніпров’я» Світлана Мартинова. Пані Світлана поділилася з нами аналітичними літературними розвідками й розповіла про значення творчості Олеся Гонча для нашого краю.

Фінальною яскравою крапкою Гончарівських читань став виступ наших гостей – Ірини Гордієнко та Бассама Дергхама. Дует виконав пісню «Червона рута», а на останок разом з присутніми заспівали «Одна калина».

Сюжет 51 телеканалу: https://youtu.be/zM-Zg3ma8-E


Творчий колектив кафедри філології та мовної комунікації
Фото Микити Скрипниченка, відеостудія «Юність»

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт