Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
20.09.2019

Приєднуємось до медіаграмотної спільноти

Маніпулятивний контент та дезінформація, поширені у сучасному інформаційному середовищі, вражають велику кількість людей, особливо молодь, як небезпечний, дієвий вірус. Протистояти потенційній епідемії можна тільки тоді, коли людині притаманні практичні навички медійної та інформаційної грамотності. Розвиток навичок здорового споживання медіаконтенту та обміну інформацією, зокрема англійською мовою, добре розуміють викладачі кафедри іноземних мов НТУ «Дніпровська політехніка».  

Влітку цього року кафедра іноземних мов долучилась до участі у програмі змішаного навчання з медіа грамотності «Very verified: курс з медіаграмотності» в рамках проекту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який впроваджується у закладах середньої і вищої освіти України Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX in Ukraine за підтримки Посольства США та Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України. Цей проект має на меті набуття українськими школярами і студентами навичок критичного сприйняття інформації та усвідомлення ними цінності високоякісної інформації у контексті освіти.
FB_IMG_1568894198057.jpg
Протягом червня-липня 2019 року ст. викладачем кафедри Н.Нечай, фасилітатором курсу, було успішно проведено пілотування розробленого міжнародною організацією IREX у партнерстві зі студією онлайн освіти EdEra англомовного онлайн курсу «Very verified: a Course on Media Literacy», в якому взяли участь студенти електротехнічного факультету і факультету менеджменту, викладачі різних кафедр Дніпровської політехніки та інших ЗВО міста, представники громадськості та державних установ. Особливістю курсу є те, що він містить новітні розробки в галузі онлайн-навчання; мобільне навчання, мікро-навчання та змішане навчання. Англомовна версія націлена також на вдосконалення мовних навичок і мовленнєвих вмінь: читання, аудіювання, письма, говоріння і спілкування англійською мовою під час роботи у команді на практичних заняттях, що проводяться віч-на-віч. За результатами курсу доц. М.Ісаковою, доц. Н.Штефан, асистентами В.Суховою, Є.Солдатенко, Є.Шерстюк отримано сертифікати IREX про проходження п’яти-тижневого курсу змішаного навчання, а ст. викладач кафедри Н.Нечай отримала свідоцтво про успішну фасилітацію інноваційного курсу. 
FB_IMG_1568894166853.jpg
В рамках проекту 22–23 серпня 2019 р. доцент кафедри іноземних мов Ірина Зуєнок пройшла дводенний тренінг в America House (м. Київ) з підготовки фасилітаторів курсу: «Very verified: a Course on Media Literacy», за результатами якого нею набирається група учасників курсу. Усі бажаючі мають змогу приєднатися до медіаграмотної спільноти і покращити або розвинути свою медіаграмотність як одну із ключових компетентностей освіченої людини сьогодення. 

Початок курсу: 23 вересня 2019 року. Місце проведення: кафедра іноземних мов. Тривалість курсу: 5 тижнів. Навчання змішане: більша частина курсу – самостійна робота онлайн + 5 аудиторних занять з фасилітатором тривалістю 1–2 години кожне. Матеріали курсу оригінальні, автентичні, надані Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX. Участь у курсі – БЕЗКОШТОВНА. Заявки подавати за адресою: Zuienok.I.I@nmu.one, або звертатися на кафедру іноземних мов, особисто до фасилітатора курсу Ірини Зуєнок.  

Ласкаво просимо до медіаграмотної спільноти!


Світлана Кострицька, завідувачка кафедри іноземних мов НТУ "Дніпровська Політехніка", професор

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт