Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
16.09.2020

«Боротьба за свідомість…»

15 вересня в івент-центрі Дніпровської політехніки «CoLibry» відбулася презентація освітньо-патріотичного проєкту «Книги для 100 університетів та бібліотек України: боротьба за свідомість». Його ініціювали Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» та філія музею «Інститут дослідження Голодомору», спільно з Всеукраїнською правозахисною організацією «Меморіал» імені Василя Стуса. До цієї події науково-технічна бібліотека нашого університету організувала виставку надходжень з книжкового проєкту. 

Також колектив бібліотеки запросив фахівців кафедри історії та політичної теорії НТУ «Дніпровська політехніка»: Геннадія Первого – завідувача кафедри історії та політичної теорії, кандидата історичних наук, директора Українсько-шведського наукового центру, заступника головного редактора «Гуманітарного журналу», завідувача лабораторії інформаційних методів навчання та Ігоря Кочергіна – начальника Південно-східного відділу управління реалізації політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті, професора кафедри історії та політичної теорії, доктора історичних наук, а також студентів-істориків та всіх, кому небайдужа наша історія. 

Науковці оцінили значущість події та звернули увагу на те, що саме в технічному університеті можна знайти такі рідкісні гуманітарні видання, котрі доступні широкому загалу. 

Ігор Кочергін подарував бібліотеці нові видання на теми Голодомору 1932-1933 рр.

Книжковий проєкт спрямований на поповнення фондів наукових бібліотек сучасними виданнями з історії України ХХ століття.

Отримані книги – це рідкісні видання, енциклопедична література, що видавалися не для вільного продажу, а лише для безкоштовного розповсюдження, вони покликані вести боротьбу за свідомість молоді, яка формує національну українську еліту. 

Фонд бібліотеки поповнився також виданнями, які розкривають маловідомі сторінки державотворчих процесів в Україні у різні історичні періоди: наприклад, історії кримськотатарського руху початку минулого століття, історії репресивних органів радянського періоду, монографії дослідників УНР, козаччини, виданнями дослідників сучасних подій на Сході України, а також невеличка добірка книг із серії «Знамениті українці» – про діячів літератури та мистецтва країни минулих років.

Слід зазначити, що майже всі видання створені на основі архівних, фото та інших документів, а також живих свідоцтв учасників тих трагічних подій.
Ми засвідчуємо повагу і висловлює велику подяку організаторам і всім причетним до книжкового зібрання проєкту.

Інформацію про всі книги можна знайти в електронному каталозі. Для пошуку радимо скористатися онлайн-каталогом –http://lib.nmu.org.ua/catalog/

Найближчим часом на сайті бібліотеки розмістять першу частину віртуальної виставки видань, отриманих за проєктом «Книги для 100 університетів та бібліотек України».


Науково-технічна бібліотека НТУ «Дніпровська політехніка»

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт