Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
13.10.2020

У Дніпровській політехніці провели тренінг "ЕкоМайнінг"

З 5 по 9 жовтня 2020 року на базі кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ "Дніпровська політехніка" відбувся онлайн тренінг в рамках проєкту «ЕкоМайнінг – розробка інтегрованої докторської програми з питань сталого розвитку гірничих регіонів» (2019-2022)

Проєкт реалізується за підтримки програми DAAD «Професійне партнерство з університетами країн, що розвиваються» та у співробітництві між НТУ «Дніпровська політехніка» і ТУ «Фрайберзька гірнича академія». Координатори проєкту від ТУ «ФГА» – проф. Карстен Дребенштедт та проф. Герман Хайльмайєр. Координатори від НТУ «ДП» – проф. Олександр Ковров та доц. Ірина Клімкіна. 

Учасники тренінгу, а це – аспіранти, магістри, молоді науковці та викладачі НТУ «ДП», інших ЗВО м. Дніпро та України, а також аспіранти Чехії, Алжиру, Італії та Німеччини, прослухали лекції професорів ТУ «ФГА» та українських ЗВО, а також фахівців з екології Дніпропетровської обласної ради та регіональних громадських організацій. 

Молоді науковці не тільки отримали нагоду познайомитися з інноваційними технологіями з відповідального гірництва, фіторекультивації, фіторемедіації та фітомайнінгу, взяти участь у віртуальних польових екскурсіях з вивченням окремих технологій безпосередньо на експериментальних ділянках, але й презентувати результати власних наукових досліджень, обговорити їх з фахівцями, надихнутись новими ідеями. 

Усім учасникам сподобався формат проведення тренінгу, високий рівень доповідей молодих науковців, а також позитивна та дружня атмосфера, що панувала протягом наукових дискусій та обговорень екологічних проблем регіонів, що знаходяться під впливом діяльності підприємств гірничопромислового комплексу. Крім того, тренінг підвищив мотивацію учасників поліпшувати та підтримувати знання англійської мови.  

Проф. О.С. Ковров прочитав лекцію щодо застосування фітотехнологій ремедіації відвалів гірничопромислового комплексу України.  
1эко.JPG
Д-р П.В. Хазан, депутат Дніпропетровської обласної ради, член комітету з питань енергетики та захисту довкілля, презентував досвід із застосування системи екологічного моніторингу в індустріально-гірничих регіонах. 
2эко.JPG
Проф. О.М. Шашенко, проректор з міжнародних зв’язків Дніпровської політехніки, привітав учасників тренінгу і підкреслив важливість застосування технологій екомайнінгу у діяльності підприємств гірничовидобувного комплексу задля сталого розвитку промисловості, міст та громад.  
3эко.JPG
Проф. М.М. Харитонов та доц. Н.В. Мартинова поділилися досвідом фіторекультивації відвалів гірничої промисловості.  
4эко.JPG
Д-р Штефан Кайль, Генеральний консул Німеччини у Донецьку (офіс у м. Дніпро), наголосив на важливості вивчення найкращого світового досвіду з екомайнінгу задля збереження та відтворення довкілля.  
5эко.JPG
Пані Сюзанна Бандау, представник Німецької служби академічних обмінів (DAAD) у м. Дніпро, підкреслила багаторічний успішний досвід співпраці між НТУ «ДП» та ТУ «ФГА» і запросила усіх охочих до консультацій з питань стипендій DAAD. 
6эко.JPG
Лекція доц. Олександри Логунової, керівника громадської організації «Платформа сталого розвитку», консультанта Конвенції Європейської економічної комісії ООН з промислових аварій, члена міжнародної комісії з охорони річки Дунай (Австрія), викликала жваву дискусію з питань менеджменту та безпеки. хвостосховищ.  
7эко.JPG
У своїй лекції проф. К. Дребенштедт навів чимало прикладів сталого та відповідального гірництва у Німеччині. 
8эко.JPG
Проф. Герман Хайльмайєр у своїй лекції щодо взаємодії «рослини-ґрунти» при фітотехнологіях переконливо доводить, що рослини можуть бути найкращими «гірниками».  
9эко.JPG
10эко.JPG
Координатори від НТУ «ДП» – проф. Олександр Ковров та доц. Ірина Клімкіна

До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт