Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
05.01.2021

Проєкт Дніпровської політехніки «MAKE IT SMART» став найкращим серед ЗВО України!

Завершилося народне голосування в рамках проєкту "Агенти майбутнього. Топ-20 проєктів, що змінюють Україну. За версією Глобального договору ООН в Україні". Найкращим серед закладів вищої освіти України став проєкт Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» «MAKE IT SMART», реалізований у 2019 році спільно з компанією ДТЕК. 
1.jpg
Це був конкурс стартап-проєктів студентів політехнічних університетів Дніпра, Запоріжжя та Львова. Проєкти допомагатимуть українським містам розвивати концепцію Smart City («розумне місто» – це система, у якій взаємопов'язані міські комунікації, технології передачі даних та пристрої «інтернету речей»). Усього змагалися 32 команди – 126 майбутніх енергетиків, економістів і маркетологів. Серед них обрали три кращі проєктні ідеї. До складу журі входили представники бізнесу, успішні стартапери, експерти Academy DTEK. 
7.jpg
Студенти НТУ «Дніпровська політехніка» запропонували створити мобільний додаток EasySort, який буде мотивувати користувача до сортування сміття. Власник смартфону просто фіксує, як він сортує відходи, і за це отримує бонуси. Їх можна буде обміняти на товар чи послугу. 

Команда з університету «Запорізька політехніка» представили проєкт «ДвижПариж». Студенти запропонували сконструювати танцпол з п’єзоелементами, які будуть перетворювати енергію механічних вібрацій під час танцю на електричну енергію. Це забезпечить приміщення додатковими світловими ефектами. 

А в університеті «Львівська політехніка» розробили автоматичну систему Smart Valve для регулювання розподілу тепла в житлових будинках. 

Переможці конкурсу відвідали варшавський бізнес-інкубатор, зустрічалися з експертом Берлінського технічного університету, відвідали сміттєпереробний та завод з виготовлення фільтрів у Бжезі. 

Проєкти студентів планують реалізувати у 2021 році після відміни карантинних обмежень. Попередньо, журі конкурсу визначило відповідний проєкт фіналістом в категорії «Суспільство». Після цього відбулося народне голосування, за результатами якого Дніпровська політехніка посіла ПОЧЕСНЕ 2-ге місце в загальному рейтингу серед усіх учасників з України, Білорусі, Туреччини, а серед закладів вищої освіти – ПЕРШЕ місце!
15.jpg
Ми щиро вдячні за підтримку та високу оцінку всім колегам, студентам, партнерам та друзям університету! Працюємо далі для забезпечення сталого розвитку України! 

P.S. З результатами народного голосування за проєкти можна ознайомитися за посиланням https://mc.today/agenti-majbutnogo-top-20-proyektiv-shho-zminyuyut-ukrayinu-os-peremozhets-narodnogo-golosuvannya/

Іван Луценко, к.т.н., професор кафедри електроенергетики НТУ "Дніпровська політехніка" До списку© 2006-2022 Інформація про сайт