Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
01.06.2021

Відкриття Українсько-Азербайджанського культурно-ділового центру

Сьогодні роль бібліотек зазнає деяких трансформацій. Це не лише місце збереження книг, певних документів, архів, а ще центр комунікації, обміну знаннями, розвитку культури. У зв'язку з цією тенденцією, Науково-технічна бібліотека НТУ "Дніпровська політехніка" впроваджує нові формати роботи.

Наша бібліотека співпрацює з відомою німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, з якою уже провели два гранти. Успіх реалізації цих грантів – відкриття івент-центру " CoLibry" на базі Науково-технічної бібліотеки НТУ "Дніпровська політехніка".

Колектив бібліотеки почав рухатися далі в цьому напрямі та долучився до створення громадського об'єднання Культурна Ліга сходу України. Серед учасників проєкту з України три області: Харківська, Дніпропетровська та Запорізька.

"Ми намагаємося дбати, щоб наші проєктно-грантові надбання стосовно трансформації бібліотек розповсюджувались Україною, і зокрема, центральною та східною її частинами", – директор Науково-технічної бібліотеки НТУ "Дніпровська політехніка" Геннадій Оніщенко.

Успішно реалізований ще один проєкт під егідою компанії GIZ – це Школа дистанційного навчання "Майстерня". Він тривав вісім місяців, а 28 травня, цього року, закінчився. Майстрині хендмейду пройшли навчання всіляким премудрощам щодо організації та створення виробів в Україні й за її межами. А ще займались популяризацією нашої культури й майстрів. Також на базі івент-центру "CoLibry" створили "HandMadeHub". Майстрині Жіночої ради університету активно беруть участь у "HandMadeHub". Вони навчаються й демонструють свої прекрасні роботи, а по закінченню проєкту будуть продавати свої вироби.

Співробітники бібліотеки Дніпровської політехніки намагаються сприяти міжнародному розвитку нашого університету. Наразі актуальні питання – інтернаціоналізації, інтеграції, міжнародних зв'язків і партнерства.

Декілька років тому Науково-технічна бібліотека НТУ "Дніпровська політехніка"почала співпрацювати з громадською організацією "Об'єднаний конгрес азербайджанців у Дніпропетровській області". До нього входять всі представники діаспори, які емігрували з Азербайджану до нашої країни. Потім наш університет відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні, і разом з керівництвом Дніпровської політехніки прийняли спільне рішення про створення Українсько-Азербайджанського культурно-ділового центру.
  
31 травня на базі Політехніки відкрили Українсько-Азербайджанський культурно-діловий центр. Його відкриття відвідали: Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова, представники посольства, керівництво, викладачі та студенти Політехніки. Студенти-міжнародники НТУ "Дніпровська політехніка"мали чудову нагоду поспілкувалися з пані Послом.
 
 
У нових партнерів ми зможемо отримати підтримку наших освітніх міжнародних програм. Також у планах багатовекторна співпраця у сферах: науки, навчального процесу, бізнес-комунікацій, залучення іноземних студентів до навчання в нашому університеті.
 
 
 


Пресцентр за інформацією Науково-технічної бібліотеки НТУ "Дніпровська політехніка"
Фото - кіноцентр "Юність"

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт