Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
12.10.2021

З Днем університету!

12 жовтня НТУ "Дніпровська політехніка" відзначає День університету.


Цього дня 1899 року у великій залі Потьомкінського палацу (сьогодні Палац студентів ДНУ) відбулося урочисте відкриття Катеринославського вищого гірничого училища (КВГУ). Після вступних іспитів студентами першого курсу стали 77 осіб (з 352 бажаючих).

Саме зі стін гірничого училища виходили перші гірничі інженери та інженери-металурги. З перших років існування в КВГУ працювала плеяда видатних вчених, які заклали міцний фундамент для розвитку наукових шкіл, що існують і сьогодні – 122 роки поспіль!

Статус провідного у всі часу вищого навчального закладу на Придніпров’ї стрімко зростав. У 1912 році це вже був Катеринославський гірничий інститут, а з 1926 до 1993 року – Дніпропетровський гірничий інститут. Далі після здобуття Україною незалежності по висхідній – перейменовано на Державну гірничу академію, в 1997 надано статус Національної. А у 2002 р. академію перетворено на Національний гірничий університет. Така трансформація стала підтвердженням багатопрофільності навчального закладу та високої оцінки академічного середовища.

Широкий спектр спеціальностей, діяльність більше 10 культурно-лінгвістичних центрів, кількох інститутів стали підставою, щоб на конференції трудового колективу 29 вересня 2017 року було прийнято рішення про трансформацію НГУ в Національний технічний університет «Дніпровська політехніка».

Нині НТУ «Дніпровська політехніка» налічує понад 40 спеціальностей. Визнана у світі його репутація стала можливою завдяки європейському рівню освіти і науки, діяльності міжнародних наукових шкіл й освітніх програм. В університеті створено систему отримання подвійних магістерських дипломів з університетами Польщі, Німеччини, Франції, Литви.До списку© 2006-2022 Інформація про сайт