Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
13.12.2021

19-та науково-практична конференція «Євромови 2021: інновації та розвиток»

Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Євромови 2021: інновації та розвиток» стала 19-ою в історії кафедри перекладу і вже наступного року вона буде святкувати свій ювілей. Про що нам говорить ця дата? Мабуть, про те, що це успішний і перспективний проєкт кафедри, який має свою історію розвитку і свої перспективи. Це захід, який приваблює кожного року творчих і креативних молодих людей, які прагнуть поділитися своїми ідеями, думками та дослідженнями у галузі філології. Це майданчик для самовираження, для набуття досвіду ведення наукових дискусій, для об’єктивної самооцінки та планування наступних проєктів.
photo_2021-12-13_09-35-23.jpg
Особливість конференції 2021-го року в тому, що, попри пандемію та дистанційну форму навчання, до неї залучилися 143 учасники із різних вишів нашого міста. Приєдналися також студенти із Київського національного університету ім. Т. Шевченка, із Донецького національного університету економіки й торгівлі, який розташований сьогодні у м. Кривий Ріг.
 
Атмосфера конференції була доброзичливою і творчою. Привітали переможців конкурсу поетичного перекладу, який традиційно оголошується напередодні конференції. Надзвичайно вдалим став цей конкурс для студента третього курсу Володимира Каніболоцького, який отримав грамоти за найкращі переклади англійської, німецької, іспанської та французької поезії. До нього приєдналися також перекладачі французької поезії Притика І. – друге місце та Лисенко А. – третє місце. Побажаємо їм ще раз творчої наснаги!
photo_2021-12-13_09-35-23 (2).jpg
На засіданнях шести робочих секцій розглядали різноманітні тематичні питання: від філологічних та славістичних досліджень до інноваційних та комп’ютерних технологій і далі до німецької та іспанської мови та культури. Керівники секцій – Введенська Т.Ю., Бойко Я.В., Ігнатьєва С.Є., Олішевський І.Г., Кабаченко І.Л., Гаврилова А.В. – як досвідчені модератори, скеровували роботу у напрямку змістовної наукової дискусії, аналізу представленого матеріалу.
 
Не можна було не помітити явної тенденції до розширення тематики, запропонованої для розгляду в рамках конференції. Це свідчить про те, що студенти дуже сумлінно ставляться до вибору тем своїх доповідей. Вони торкаються питань, які вважають важливими та актуальними і, таким чином, задають тон подальшому розвитку конференції, її актуалізації та осучасненню. А це і є, власне, співпраця між викладачами та студентами, взаємодія, яка навчає і збагачує як студента, так і викладача.
 photo_2021-12-13_09-42-09 (2).jpg
По закінченню засідань секцій традиційно підбиваються підсумки конференції, називаються прізвища студентів, які презентували найцікавіші й найвдаліші доповіді. Таких прізвищ багато і хотілося б їх ще раз повторити: І. Гамбаретті, Д. Лисенко, А. Єлісєєва, В. Кривко, Я. Чернявська, І. Баранова, Є. Жукова, О. Луценко, О. Чорна, В. Лобанова, Є. Байдак, В. Веселова, А. Цупрова, В. Зуєнко, Д. Кіяшко, М. Колесник, Т. Главацький, К. Балашова, С. Пінчук, Ю. Васецька, В. Леонова, К. Космін, Є. Потебенько, І. Поляков, В. Копач, Д. Захарова, Д. Поліщук. Серед молодих вчених отримав також диплом Олішевський Ілля Геннадійович. Всіх вітаємо та бажаємо нових звершень!

Конференція закінчилася, але її творча дія продовжується. З’явилися нові ідеї, цікаві спостереження, творчі задуми. Будемо сподіватися, що наступного року вони реалізуються і ми зможемо почути та побачити нові цікаві доповіді та презентації. Хай всім щастить у творчості!


Старший викладач Галушко Т.В.

До списку



Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт