Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
24.10.2017

Як польські студенти петриківські квіти малювали та козацького кулеша куштували

Міжкультурний діалог українських та польських студентів, що цілий тиждень тривав на кафедрі обліку і аудиту Національного гірничого університету, привів учасників проекту молодіжних українсько-польських обмінів у самісіньке серце культури Дніпровського краю – селище Петриківа та етнохутір Галушківка.
Зустріч відкрила щира українська пісня у виконанні ансамблю Державного музею Петриківського живопису. Після екскурсу в історію живопису, учасники розіграли весільний обряд з гарбузом, сватами, дружкою і, звичайно, нареченою та нареченим. Ох і смачні ж виявилися свіжо випечені гаряченькі петриківські весільні шишки!

Учасників етнотуру підкорила «кошачка» – спеціальний пензлик, зроблений з кошачої шерсті, яким вимальовуються петриківські квіти. Начебто всі за однаковим ескізом малювали під час майстер-класу, але у кожного квітка вийшла неповторна! Диво-Петриківка!

Етнохутір Галушківка зустрів молодь кінським галопом козаків, смачним хлібом з сіллю, вразив унікальними експонатами побуту козаків в українській хаті – від шаблюки до рогача. Про все розповідалось екскурсоводом з приказками та жартами! А наприкінці всіх чекав смачний козацький куліш та розваги!

Отже українсько-польський культурний діалог продовжується!​


Інформація кафедра обліку і аудиту НГУ

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт