Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
24.10.2017

Як польські студенти петриківські квіти малювали та козацького кулеша куштували

Міжкультурний діалог українських та польських студентів, що цілий тиждень тривав на кафедрі обліку і аудиту Національного гірничого університету, привів учасників проекту молодіжних українсько-польських обмінів у самісіньке серце культури Дніпровського краю – селище Петриківа та етнохутір Галушківка.
Зустріч відкрила щира українська пісня у виконанні ансамблю Державного музею Петриківського живопису. Після екскурсу в історію живопису, учасники розіграли весільний обряд з гарбузом, сватами, дружкою і, звичайно, нареченою та нареченим. Ох і смачні ж виявилися свіжо випечені гаряченькі петриківські весільні шишки!

Учасників етнотуру підкорила «кошачка» – спеціальний пензлик, зроблений з кошачої шерсті, яким вимальовуються петриківські квіти. Начебто всі за однаковим ескізом малювали під час майстер-класу, але у кожного квітка вийшла неповторна! Диво-Петриківка!

Етнохутір Галушківка зустрів молодь кінським галопом козаків, смачним хлібом з сіллю, вразив унікальними експонатами побуту козаків в українській хаті – від шаблюки до рогача. Про все розповідалось екскурсоводом з приказками та жартами! А наприкінці всіх чекав смачний козацький куліш та розваги!

Отже українсько-польський культурний діалог продовжується!​


Інформація кафедра обліку і аудиту НГУ

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт