Dnipro University of Technology — Compliance with the Time
            Новини кафедри та університету
21.12.2017

ІННОВАЦІЙНА ВІТАЛЬНЯ КАФЕДРИ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Справді цікавим видався вечір 19 грудня, коли на кафедрі відбулася зустріч декана факультету менеджменту професора А.В. Бардася з викладачами. Мова тут йшла про особливості міжнародного проекту «Інноваційний університет і лідерство: стосунки з оточенням» в контексті налагодження контактів зі стейкхолдерами.

87.jpg

У спокійній діловій обстановці викладачі мали змогу обговорити особливості польської вищої освіти, реформи, які там впроваджуються з метою інтернаціоналізації вищої освіти та підвищення її якості, запитати і поділитися власними думками та ідеями щодо забезпечення якості освіти у Національному гірничому університеті., зокрема при вивченні іноземних мов.

Слухаючи професора А.В. Бардася, викладачі іноземних мов НГУ знаходили багато схожого в проблемах інтернаціоналізації вищої освіти Польщі і України: наші польські колеги так само працюють над підвищенням рівня володіння англійською мовою серед студентів і викладачів, академічною мобільністю та проведенням занять англійською мовою. Процедури та інструменти моніторингу якості освіти викликали жваве обговорення, включаючи роль студентів та їх залучення до оцінювання викладання. В свою чергу, викладачі поділилися своїм досвідом оцінювання навчання за кордоном та надання фідбеків (форм зворотного зв’язку) на короткострокових курсах підвищення кваліфікації, що проводяться британськими експертами і українськими тренерами в рамках  проекту «Англійська мова для університетів». Погодилися, що оцінювання якості викладання – необхідна умова успішного розвитку закладу вищої освіти. Відзначили, що первинним в забезпечення якості є постійне самооцінювання власного викладання кожним викладачем, яке  повинно ґрунтуватися на досягнутих результатах навчання,  використанні різних процедур та інструментів зворотного зв’язку зі студентами.

Провідні польські університети більш спрямовані на наукову діяльність, а науково-педагогічні працівники - на створення нових знань та їх комерціалізацію. Це має багато спільного з тими завданнями, які ставляться перед нами керівництвом та знаходять відображення у додатках до контрактів співробітників. Обговорення тенденцій трансформації вищої освіти двох країн змусило замислитися викладачів.

98.jpg

Багато ще про що говорили, але прийшов час прощатися. На декана факультету менеджменту чекали школярі - слухачі Центру мовної підготовки та старшокласники, які планують вступати до НГУ, але ще не визначились до якого факультету подавати свої заяви.

Зустріч з деканом напередодні Нового року та різдвяних свят  - добра нагода переглянути свої плани на рік прийдешній. Сподіваємось, що такі зустрічі з іншими викладачами університету – учасниками програм академічного обміну стануть доброю традицією.

Інноваційна Вітальня кафедри іноземних мов завжди гостинно відкрита для співпраці! 


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт