Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
21.12.2017

ІННОВАЦІЙНА ВІТАЛЬНЯ КАФЕДРИ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Справді цікавим видався вечір 19 грудня, коли на кафедрі відбулася зустріч декана факультету менеджменту професора А.В. Бардася з викладачами. Мова тут йшла про особливості міжнародного проекту «Інноваційний університет і лідерство: стосунки з оточенням» в контексті налагодження контактів зі стейкхолдерами.

87.jpg

У спокійній діловій обстановці викладачі мали змогу обговорити особливості польської вищої освіти, реформи, які там впроваджуються з метою інтернаціоналізації вищої освіти та підвищення її якості, запитати і поділитися власними думками та ідеями щодо забезпечення якості освіти у Національному гірничому університеті., зокрема при вивченні іноземних мов.

Слухаючи професора А.В. Бардася, викладачі іноземних мов НГУ знаходили багато схожого в проблемах інтернаціоналізації вищої освіти Польщі і України: наші польські колеги так само працюють над підвищенням рівня володіння англійською мовою серед студентів і викладачів, академічною мобільністю та проведенням занять англійською мовою. Процедури та інструменти моніторингу якості освіти викликали жваве обговорення, включаючи роль студентів та їх залучення до оцінювання викладання. В свою чергу, викладачі поділилися своїм досвідом оцінювання навчання за кордоном та надання фідбеків (форм зворотного зв’язку) на короткострокових курсах підвищення кваліфікації, що проводяться британськими експертами і українськими тренерами в рамках  проекту «Англійська мова для університетів». Погодилися, що оцінювання якості викладання – необхідна умова успішного розвитку закладу вищої освіти. Відзначили, що первинним в забезпечення якості є постійне самооцінювання власного викладання кожним викладачем, яке  повинно ґрунтуватися на досягнутих результатах навчання,  використанні різних процедур та інструментів зворотного зв’язку зі студентами.

Провідні польські університети більш спрямовані на наукову діяльність, а науково-педагогічні працівники - на створення нових знань та їх комерціалізацію. Це має багато спільного з тими завданнями, які ставляться перед нами керівництвом та знаходять відображення у додатках до контрактів співробітників. Обговорення тенденцій трансформації вищої освіти двох країн змусило замислитися викладачів.

98.jpg

Багато ще про що говорили, але прийшов час прощатися. На декана факультету менеджменту чекали школярі - слухачі Центру мовної підготовки та старшокласники, які планують вступати до НГУ, але ще не визначились до якого факультету подавати свої заяви.

Зустріч з деканом напередодні Нового року та різдвяних свят  - добра нагода переглянути свої плани на рік прийдешній. Сподіваємось, що такі зустрічі з іншими викладачами університету – учасниками програм академічного обміну стануть доброю традицією.

Інноваційна Вітальня кафедри іноземних мов завжди гостинно відкрита для співпраці! 


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт