Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
09.07.2015

На фасаді головного корпусу НГУ відкрито меморіальну дошку професору М.Я. Біліченку (ВІДЕО)

М. Я. Біліченко (1923-2010) – учасник Другої світової війни, проректор з навчальної роботи (1964 – 1994), заслужений працівник вищої школи УРСР, завідувач кафедри рудникового транспорту (1988 - 1994), заслужений професор НГУ. У Національному гірничому університеті є традиція – увіковічувати пам’ять видатних особистостей НГУ на меморіальних дошках. 

Днями на фасаді головного корпусу НГУ була відкрита дошка Миколі Яковичу Біліченку, який навчався та працював у НГУ з 1926 по 2010 роки. Посаду проректора з навчальної роботи він займав рекордний термін – 30 років. Микола Якович до останніх днів активно працював у НГУ, залишаючись його відданим патріотом. У поважному віці знався на сучасних технологіях і освоював нові професійні горизонти. Це людина, яку завжди ставитимуть у приклад студентам.

Урочисте відкриття меморіальної дошки М. Я. Біліченка відбулося за участю ректора НГУ академіка НАН України Геннадія Півняка, декана гірничого факультету НГУ Володимира Бузила, завідувача кафедри транспортних систем і технологій Леоніда Ширіна, дочки Миколи Біліченка – Євгенії Харченко, проректорів, професорсько-викладацького складу НГУ і студентів.

– Тато віддавав роботі усього себе, весь свій час. Він просто жив Національним гірничим університетом, тому ми дуже вдячні, що тут так шанують його і пам’ятають, – зазначила Євгенія Харченко.

P. S. Останнє інтерв'ю професора М. Я. Біліченка надав випускник НГУ Олексій Іванов, оператор - Станіслав Мардаровський:

Інформаційно-аналітичний центр НГУ

Фото Володимира Корінного (відеостудія «Юність» НГУ)


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт