Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
01.10.2015

Студентське самоврядування. Україна – Німеччина – європейський вибір» (ВІДЕО, ФОТО)

День студентського самоврядування за участю українських і німецьких студентів відбувся в Національному гірничому університеті.


У світлі Всеукраїнського проекту інформаційного забезпечення студентського самоврядування та його практичного втілення в НГУ відбулася неординарна подія під гаслом «Студентське самоврядування. Україна – Німеччина – європейський вибір».


У рамках договору про співробітництво між НГУ і Технічним університетом «Фрайберзька гірнича академія» (ТУ ФГА, Німеччина) вперше в Україні було проведено «День студентського самоврядування» за участю представників двох країн. Студентство НГУ приймало делегацію ТУ ФГА на чолі з канцлером цього всесвітньовідомого ВНЗ Георгом Андреасом Хандшу.


До складу німецької делегації також увійшли голова студентської ради ТУ ФГА Фелікс Хальфар, член студентської ради Йоханес Міхаель Рьоттенбахер, професор Карстен Дребенштедт - декан факультету наук про землю, геотехніки та гірничого будівництва (факультет № 3) ТУ ФГА, почесний доктор НГУ. З ними прибули радник канцлера ТУ ФГА Маттіас Дорнфельдт і науковий співробітник Тетяна Піліпцевич.


Зустріч представників двох країн проходила у переповненому залі Культурно-освітнього центру НГУ. Регламент було побудовано так, щоб у досить короткий час присутні отримали якнайбільше інформації про роботу студентського самоврядування в Україні і Німеччині.


Представники німецького вузівського самоврядування Фелікс Хальфар і Йоханес Міхаель Рьоттенбахер розповіли про свою роботу у середовищі студентів, ознайомили з історією і традиціями, розвитком професійно-направленої і соціально-орієнтованої діяльності студентського самоврядування, його структурно-динамічною моделлю, впливом на розподіл студентських внесків і на освітню політику уряду федеральних земель, розвитком міжнародної діяльності із зарубіжними органами студентського самоврядування з метою обміну досвідом і підвищенням професійної і соціальної мобільності студентів.


З зацікавленням слухали учасники і гості заходу розповідь про історію і сучасність найстарішого у світі гірничого ВНЗ- ТУ ФГА, яку підготувала науковий співробітник Тетяна Піліпцевич.


Свою роботу на теренах студентського самоврядування НГУ презентували голова цієї структури студент НГУ Олександр Кіріченко, а також представники від кожного факультету.


Присутні в залі мали можливість поставити запитання як німецьким, так і українським студентам-активістам. Наприклад, на запитання «чи отримує студентська рада ТУ ФГА фінансування від свого ВНЗ була така відповідь: «Ні, університет не виділяє кошти на існування «штури» (таку назву носить студентське самоврядування у німецькому гірничому ВНЗ). Життєдіяльність «штури» забезпечується студентськими внесками в розмірі від семи до 10 євро. Також студрадам допомагають спеціальні державні фонди». Також прозвучала інформація, що навчання у німецьких вузах безкоштовне, як для самих німців, так і для іноземців. Але за проживання у кампусі і харчування студент платить. Причому, студрада має можливості, щоб допомагати студентам оплачувати значну частину харчування.


Коли регламент заходу у залі був вичерпаний, модератор – проректор з науково-педагогічної і навчально-виховної роботи Юрій Хоменко запросив присутніх студентів НГУ і делегацію ТУ ФГА на студентську вечірку до міської кав’ярні «1000 і одна ніч». Це була родзинка заходу й неординарна подія як у Дніпропетровську, так і в Україні.


Вечірнє гуляння студентів відбувалося більше за німецькими канонами, але з українським наповненням. Смачний фуршет-барбекю і оригінальні канапе на тарілках були доповнені рядами пляшок з пивом й мінеральною водою. А коли початок фуршету був оголошений, почалася концертна програма, яку підготували студенти й співробітники НГУ під керівництвом завідувачки КОЦ, неперевершеної майстрині своєї справи Наталії Луценко.


Над Дніпром лунали пісні українською й німецькою мовами, можна було подивитися запальні танці і навіть спортивний номер. Концертна програма була наповнена словесними експромтами ведучих вечора. Тетяна Піліпцевич і Георг Андреас Хандшу продемонстрували «Баварський вальс». Підготовлені номери чергувалися з масовими танцями, в яких взяли участь і студенти, і представники адміністрації ВНЗ обох країн. А потім почалася дискотека…


Перебування німецької делегації відбувалося за досить щільним графіком, бо крім основної мети вона була запрошена ще й на радіо і в інформаційне агентство «Мост-Днепр». Крім того, професор Карстен Дребенштедт взяв участь у захисті кандидатської дисертації за подвійним керівництвом співробітника НГУ Тараса Шепеля, який, за словами того ж професора Дребенштедта захистився блискуче.

Під час підбиття підсумків Дня студентського самоврядування у присутності ректора НГУ академіка НАН України Геннадія Півняка канцлер ТУ ФГА Георг Андреас Хандшу зізнався, що програма візиту була не тільки виконана, а й перевершена! Обидві сторони багато дізналися не тільки про студентське самоврядування, а й встигли зав’язати контакти і знайти друзів.


Під час підбиття підсумків знову стався неочікуваний сюрприз для багатьох. Справа у тому, що на раніше оголошений наступний День студентського самоврядування, який проводитиметься в ТУ ФГА, німецька сторона планувала запросити 10-15 студентів гірничого. Але Георг Андреас Хандшу настільки пройнявся зустріччю у Дніпропетровську, що вирішив збільшити українську делегацію до 30 осіб. Тож незабаром велика група наших студентів відвідає Фрайберг, візьме участь в однойменному заході, який німецькі партнери НГУ проводитимуть у рамках святкування 250-річчя своєї Альма матер.

Додамо, що проект здійснюється за підтримки Міністерства зовнішніх справ Німеччини для розвитку міжнародної діяльності з зарубіжними органами студентського самоврядування з метою обміну досвідом і підвищення професійної та соціальної мобільності студентів.

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ

Фото Володимира Корінного, Євгена Ланевича (відеостудія «Юність» НГУ)


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт