Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
23.10.2015

Відлуння зустрічі випускників

Щороку в Національному гірничому університеті проходить зустріч випускників. Традиційно випускників всіх років, які побажали приїхати до своєї Альма матер, вітає на офіційній частині заходу у Культурно-освітньому центрі ректор НГУ – Геннадій Півняк.

Геннадій Григорович також випускник електротехнічного факультету ДГІ-НГУ 1963 року. Тому кожна перша субота липня – це і його свято. Незважаючи на високу посаду, яку обіймає ректор Півняк вже 33 роки, він щиро й невимушено спілкується зі своїми однокурсниками й одногрупниками, бо колись також був студентом.

Пропонуємо розповідь Віталія Ілларіоновича Бровченка (гр. ГЕ-58-1) про минуле й сучасне у спілкуванні зі своїм видатним одногрупником Геннадієм Григоровичем Півняком. Віталій Бровченко 30 років працював головним технологом з механізації в об’єднанні «Павлоградвугілля», а нині – на заслуженому відпочинку.

«Я навчався в одній групі з Геннадієм Півняком. Це був феноменальний студент. Феноменальність Геннадія полягала в тому, що його батьки – шановані в місті Олександрія педагоги – велику увагу приділяли у виховання сина таким факторам: любов до людей, до праці, дисциплінованість. Ми з ним – діти педагогів, тому це нас дуже поєднує.

Робочий день студента Півняка тривав 16 годин. Він ходив на лекції, виконував домашні завдання, відвідував студентські наукові гуртки, брав участь у тренуваннях та іграх з гандболу (ручного м’яча). Він взяв на себе обов’язок пояснювати своїм однокурсникам складні теми з багатьох предметів ( у той час на нашому курсі навчалося 80 відсотків виробничників). У рідкісні вільні хвилинки прекрасно грав на баяні. Тож не дивно, що Геннадій користувався серед студентів великим авторитетом.

IMG_9756-2.jpg

Після закінчення ДГІ-НГУ ми часто збираємося на зустрічі випускників. Геннадій Григорович завжди разом зі своєю дружиною Галиною Андріївною, яка постійно його підтримує у всіх починаннях. На 50-річчя випуску (2013 р.) я сказав такі слова:

Больших высот достигнул ты,

Поддержку чувствуя жены.

Единственной, неповторимой,

Красивой, умной и всегда любимой…

Ось вже 33 роки Геннадій Григорович є очільником НГУ. Нині університет можна порівняти з маленькою державою Норвегією зі своїм видатним королем – ректором, який постійно піклується про свій колектив і веде його накресленим стратегічним шляхом.

Завдяки стратегії свого короля Норвегія не брала участь у Першій світовій війні. А під час Другої світової війни за наказом короля норвезькі партизани підірвали єдиний на той час завод з виробництва важкої води і тим самим призупинили виробництво ядерної зброї.

У той час, коли в Україні упроваджувалися пілотні проекти з ліквідації військових кафедр, ректор Півняк зумів відстояти і зберегти таку кафедру в НГУ, надзвичайно необхідну для підготовки спеціалістів в цей жорстокий час.

Геннадій Григорович любить не лише НГУ, а й нашу чудову Україну. Ректор Півняк – стратег і патріот нашої держави. Хоч і пафосно, але від душі хочу сказати такі слова про свого однокурсника напередодні його 75-річчя:

Велик Пивняк! Он исполин!

Велик не только как стратег,

Как Украины гражданин,

Как настоящий славянин!

И пусть гордится Украина, что родила такого сына.

Підготувала Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт