Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
12.11.2015

І професори, й студенти написали диктант

9 листопада в Національному гірничому університеті, як і по всій Україні, відзначають День української писемності та мови. 

За православним календарем – це день пошанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Свято на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановив Президент України, підписавши Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».
 Традиційно День української писемності та мови широко відзначають у Національному гірничому університеті. Бібліотека підготувала прекрасну книжкову виставку «Словники – музеї слів» (відповідальна Наталія Вітрук), а в Центрі культури української мови імені Олеся Гончара було організоване неповторне мовно-мистецьке свято «Ваша Величносте, Мово!».
IMG_2665.jpg
 У День української писемності та мови в ефірі Українського радіо відбувається Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Студенти разом із викладачами та співробітниками університету за сприяння творчого колективу Центру культури української мови імені Олеся Гончара - директора доцента Ірини Цюп’як, професора Світлани Ігнатьєвої, доцента Наталії Слободи, старшого викладача Наталії Костюк Н.Г викладача Олени Чумак, провідних фахівців Лесі Степовички, Регіни Івченко - долучилися до загальнонаціональної акції. Написали Всеукраїнський радіодиктант єдності, продемонструвавши єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
IMG_2671.jpg
IMG_2680.jpg
 
IMG_2667.jpg
Ще однією родзинкою свята став конкурс дитячих малюнків, присвячених Дню української писемності. У цьому конкурсі поряд зі студентськими роботами були малюнки дітей викладачів університету. Наймолодшою учасницею була п’ятирічна Софійка Єгорова, цікавими визнано малюнки десятирічного Максима Чумака та п’ятнадцятирічної Ольги Цюп’як. 
То ж навстіж відчинено двері Національного гірничого університету для ВАШОЇ ВЕЛИЧНОСТІ, ГРАМОТНОСТІ! 


Регіна Івченко
Фото відеостудії «Юність» НГУ

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт