Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
16.02.2016

Різдвяні співочі мотиви у виконанні «Обертону»

Творчий аматорський чоловічий ансамбль «Обертон» НГУ під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олександра Переверзєва цього року відзначить 45-річчя своєї творчої діяльності.


Тож невдовзі запланована серія заходів на честь ювілею. Перший концерт з цієї серії – «РІЗДВЯНІ СПІВОЧІ МОТИВИ» з великим успіхом відбувся у рідному Національному гірничому університеті. Обертонівці вперше організували виступ, на якому виконали популярні і невідомі широкому колу різдвяні колядки та щедрівки. Це справжня скарбниця нашого народу, яку потрібно глибоко пізнавати.


«Добрий вечір тобі, пане господарю» зазвучала в аудиторії улюблена колядка. І повіяло різдвяно-новорічним духом. І всі шанувальники «Обертону», напевне, згадали дитинство, своїх бабусів, дідусів, теплу сільську хату і саморобний вертеп, де народився Христос. Потім заспівали «В Віфлеємі новина» і вперше виконали авторський твір О. Переверзєва «Ой, рано, рано».


Весь різдвяний репертуар обертонівців засвідчив наполегливу працю і їх щиру любов до пісні.


Керівник ансамблю Олександр Переверзєв поділився зі слухачами новинами – минулий рік був насичений перемогами колективу. Насамперед, «Обертон» брав участь у багатьох співочих конкурсах нашого міста, зокрема, у міжнародному фестивалі «Від Різдва до Різдва», а також посів перші місця: у фестивалі української музики ім. А.Я. Штогаренка, міжнародному фестивалі «Співоча феєрія» у Харкові та «Южная пальмира» в Одесі.

«Обертон» завжди справляє незабутнє враження на публіку, надихає слухачів на позитивне світосприймання. Гармонія звуків у виконанні обертонівців проникає глибоко в душу. Радує, що колектив звернувся до тематики духовного піснеспіву.


Талановитий колектив привітав ректор нашого університету Геннадій Григорович Півняк. Він зізнався, що душею і серцем сприймає пісні «Обертону». «Той, хто вибрав шлях мистецтва, а саме – спів, стає зовсім іншою людиною, починає інакше сприймати світ. Щоб співати, треба мати чутливе серце і великий талант, а наше завдання – розкрити цей талант».

Геннадій Григорович вручив дипломи усім учасникам ансамблю «Обертон», а найвищі нагороду НГУ «Знак вдячності» – керівнику «Обертону» Олександру Переверзєву та керівнику чоловічого квартету «ЛИК» Олександру Яремчуку та його учаснику Михайлу Зєнкіну.


Для того, щоб бути щасливим, треба просто займатися улюбленою справою. «Обертон» навчається, вдосконалюється, щоб підкорювати нові вершини і дарувати свою щирість і свій чарівний, ні з чим незрівнянний спів.


Концерт закінчився, але свято ще довго тривало у серцях студентів, викладачів і співробітників, які слухали його. Щиро дякуємо колективам «Обертону» і «ЛИКу» за пісні, які пробуджують душу, і бажаємо всім наснаги, нових перемог й успіхів на великій дорозі творчості!

Юлія Пестова, студкор


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт