Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
17.03.2016

На кафедрі військової підготовки НГУ розпочався прийом документів (ВІДЕО)

Документи приймаються від громадян України віком до 25 років за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Бакалавр".

Кафедра військової підготовки є потужним структурним підрозділом Національного гірничого університету з 90-річним досвідом своєї діяльності. Сьогодні ця кафедра у Дніпропетровській області – єдина, що здійснює підготовку офіцерів запасу. Така відповідальність позначилась на активності складу кафедри у модернізації навчального процесу. Військові дисципліни юнакам і дівчатам в теорії і на практиці викладають високопрофесійні фахівці, серед достоїнств яких є вміння викликати довіру і прихильність студентів. Цього року викладачами кафедри військової підготовки НГУ стали Іван Начовний і Дмитро Кошка – випускники кафедри, учасники АТО, які на керівних військових посадах пройшли тяжкі випробування війною. Сьогодні студентам вони викладають тактичну підготовку, передаючи свій досвід, а також загартовуючи внутрішню силу і мотивуючи молодих бійців.

Перебування знімальної групи відеостудії «Юність» НГУ на кафедрі військової підготовки НГУ під час проведення заняття зі стрільби, відкрило завісу того, що зазвичай приховане від більшості – процес підготовки офіцерів. Ми потрапили на заняття в новому інтерактивному лазерному комплексі, який кафедра отримала за сприяння Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України. До речі, такий сучасний тир, з’явився лише в 6–10 кафедрах України, які здійснюють військову підготовку. У новому тирі студенти відпрацьовують свою майстерність у стрільбі, застосовують знання на практиці.

– Зазвичай, заняття з військової підготовки і ведення вогню відпрацьовуються на четвертому курсі, – розповідає про особливості навчання зі стрільби завідувач кафедри військової підготовки, полковник Микола Кондратюк. – Перед цим – на третьому курсі – хлопці й дівчата відпрацьовують навички в зборці-розборці озброєння, проведенні технічного обслуговування й інших питань. Потім вже вивчають правила зі стрільби і приступають до навчальних вправ. Раніше ми відпрацьовували вміння вести вогонь з використанням техніки, яку придбав гірничий університет. Сьогодні новий 6-рівневий інтерактивний тир дозволяє регулювати дальність, ставити конкретні задачі – туман, дощ, сонце, вітер й інші метеоумови.

На кафедрі військової підготовки НГУ осучаснюється не лише матеріально-технічна база, а й навчальний підхід до військової справи. Студенти вивчають військово-інженерну справу, зв’язок, захист від зброї масового ураження, топографію та інші дисципліни. Триває навчання – 2 роки.

Наразі йде прийом документів від бажаючих стати студентом кафедри військової підготовки. Умови та порядок прийому читайте за посиланням.

Знімальна група:

автор – Наталія Андрющенко

оператори – Володимир Корінний, Євген Ланевич

монтаж – Анна Калуцька


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт