Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
19.05.2016

Дали «лиха закаблукам»!

Яскраве і незабутнє свято під назвою «День вишиванки» пройшло в НГУ 19 травня 2016 року. 




У свята була прелюдіяВідкриття відбулося у затишному університетському дворику біля фонтану, де зустрілося товариство у вишиванках. У вишитих сорочках на майданчик вийшли студенти, ліцеїсти, викладачі, співробітники. Свято проходить щороку у третій четвер травня - це робочий день. Але суть його – свято не заради свята чи урочистостей, а захід, який доводить, що вишиванка – абсолютно органічна частина життя українців, і у вишиванці вони ходять на роботу і навчання.


Родзинки першого етапу свята біля фонтану - яскраві пісенні номери Академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич» і оголошення ведучої - поетеси Лесі Степовички про те, що наше місто офіційно тепер носитиме назву «Дніпро».


Другий етап свята відбувся у актовій залі КОЦ. Святкували по-державному. Спершу пролунав державний Гімн. Потім під державним прапором України в.о. ректора НГУ Ю. Т. Хоменко офіційно відкрив свято. (Розповідають, що вишиванку Юрію Тимофійовичу дружина вишила спеціально до нашого свята!). Юні ведучі на сцені розповіли історію молодого свята, яке цьогоріч відзначається вдесяте. Маленький ювілей! Фотопрезентація, яку підготувала провідний фахівець ЦКУМ ім. О.Гончара Регіна Івченко, висвітлила на екрані історію свята в НГУ за попередні роки, а також "Вишиванковий атлас України".



Це молоде народне свято народилося у 2006 році. Ідея належить студентці факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято набуло популярності і розрослося до Всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.


До НГУ у повному складі прибули артисти Академічного фольклорно—хореографічного ансамблю «СЛАВУТИЧ», аби разом провести День вишиванки. Цей мистецький колектив знають і люблять не тільки в усіх куточках України, а і в усьому світі.


Під оплески зали ведучі запросили «Славутич» на сцену КОЦ. А потім – почалося! Співаки, танцюристи і музиканти продемонстрували всю красу і силу українського фольклору. Однією фразою я б сказала так: «Дали лиха закаблукам»! І не лише артисти, бо й глядачі у залі підспівували й пританцьовували.


Більшість пісенних і танцювальних номерів були веселими, з гумором, що ще раз підкреслює оптимістичну вдачу нашого народу, незважаючи на сумні події у державі. Крім того, артисти продемонстрували прекрасні українські костюми і, звичайно, - вишиванки.


Цей день в Україні ще раз довів, що наша мальовнича вишиванка нині не лише прояв патріотизму і оберіг, а й модний штрих одягу. Автор ідеї та неперевершеного сценарію цього свята - Леся Степовичка, письменниця, провідний фахівець Центру культури української мови ім. Олеся Гончара.

 Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ

Фото Володимира Корінного


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт