Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
31.05.2016

Отримали Нагороди Республіки Польща

Серед десяти переможців одразу дві співробітниці гірничого отримали нагороди Республіки Польща

23 травня 2016 року у Варшавському університеті відбулося урочисте вручення дипломів Нагороди ім. Івана Виговського, яка присуджується Колегією провідних польських університетів під патронатом Президента Республіки Польща. Метою Нагороди є визнання заслуг громадян України в розвитку науки, культури та суспільного життя, побудові демократичної держави, спрямованої до Європи, у дослідженні історичних, сучасних і майбутніх зв’язків України з Польщею та Європою.

Серед десяти переможців з України одразу дві молоді дослідниці Національного гірничого університету стали стажистами при Нагороді ім. Івана Виговського: співробітник Народного музею історії ім. О.М. Поля Світлана Павлівна Зимницька та асистент кафедри відновлюваних джерел енергії Марина Сергіївна Кириченко.


Нагорода ім. Івана Виговського – одна з найпрестижніших нагород Республіки Польща для українських науковців.

Лауреат Нагороди в галузі гуманітарних наук отримує можливість річного перебування у шести польських університетах, де зможе виступити з лекціями на теми, пов'язані з історією чи сучасністю України та регіону, українсько-польськими відносинами, а також працювати в архівах і займатися дослідницькою діяльністю.


Стажування в рамках Нагороди ім. Івана Виговського для представників точних, суспільних, економічних, технічних, сільськогосподарських дисциплін та бібліотекарства надає можливість пройти дослідницьке стажування у двох польських навчальних закладах або інституціях протягом 4 місяців.

На церемонії нагородження були присутні представники 25 польських вищих навчальних закладів, що фінансують стажування переможців, та почесні гості - делегат Президента Республіки Польща й радник маршалка Польського Сейму, які зачитали привітальні листи для лауреатів.

Під час урочистостей кожен з лауреатів виголосив промову, де розповів про головні напрямки своєї наукової діяльності та подальші плани перебування на стажуванні у Польщі.


Зазначимо, що Світлана Зимницька та Марина Кириченко є випускницями Центру українсько-польської співпраці НГУ та мають міжнародні сертифікати, що підтверджують знання польської мови на рівні В2. Вони беруть активну участь у міжнародних і вітчизняних програмах та конкурсах. Довідка:

Нагороду імені Івана Виговського засновано у 2014 р. Центром східноєвропейських досліджень Варшавського університету спільно із найбільшими польськими університетами (Яґеллонським, Познанським і Вроцлавським), прикордонними з Україною університетами (Білостоцьким, Жешувським, університетом Марії Кюрі-Склодовської та Католицьким університетом у Любліні), а також Колегіумом Східної Європи у Вроцлаві та Національним інститутом ім. Оссолінських.

У 2015 році до Нагороди приєдналися Гірничо-металургійна академія в Кракові, Лодзька політехніка, Познанська політехніка, Варшавська політехніка, Вроцлавська політехніка, Головна школа сільського господарства, Економічний університет в Катовіцах, Економічний університет у Вроцлаві, Університет кардинала Стефана Вишинського, Лодзький університет, Аграрний університет у Кракові, Сілезький і Вармінсько-Мазурський університети.


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт