Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
04.07.2016

Як проходив «Life Festival Oswięcim 2016»

До Польщі на мовне стажування, а заодно - на концерт групи Queen та виступ сера Eltonа Johnа 

Чи багато співробітників і студентів Національного гірничого університету бачили та слухали «наживо» групу Queen чи виступ сера Eltonа Johnа? Мабуть,  не знайдеться жодної особи, котра б одночасно побувала на двох концертах цих визнаних світових зірок естради упродовж однієї поїздки за кордон. Проте  десятеро молодих людей – випускників Центру українсько-польської співпраці - можуть позитивно відповісти на поставлене запитання. 

Від 14 до 23червня 2016 р. у рамках реалізації проекту «Молодь без кордонів», що фінансувався Освенцимським воєводством за підтримки компаній MCR Polska та Geobit, випускники курсів польської мови Центру українсько-польської співпраці нашого університету побували у Польщі. Лише наша молодь  представляла своїх ровесників від всієї України у заході, який мав назву «Life Festival Oświęcim 2016». За умовами проекту методом тестування із понад 60 бажаючих було відібрано 10 найкращих слухачів, які й взяли участь у подорожі до Кракова, екскурсіях по Освенциму, побували на концерті групи Queen, послухали виступ Eltonа Johnа та отримали унікальну практику живого спілкування польською мовою. 

Ось як розповідають про подорожучасники цього дійства.


Олег Пазиніч. Я вважаю, що така поїздка випадає раз у житті. Я дуже вдячний усім тим, хто готував проект і реалізовував його. Ми не просто представляли університет чи Центр, ми представляли всю Україну. Тому я розумію, наскільки складно було керівництву Центру українсько-польської співпраці на чолі з директором професором Романом Дичковським отримати фінансування на цей захід. Сьогодні, згадуючи цей тиждень, що як один день пролетів у Польщі, залишаються неймовірні відчуття. Щодня було щось принципово нове: знайомство зі студентами  Німеччини та Польщі, які стали нам друзями, марафон, вечеря на грилі, прогулянки нічним містом та неймовірно емоційний настрій, що супроводжував нас. Апогеєм усього, звичайно, став концерт групи Queen під зливою, який тривав декілька годин та завершився далеко за північ. Одним словом, все це просто неймовірно!


Анна Савченко. У мене так багато вражень від цієї поїздки, що не знаю, з чого почати і як коротко розповісти про все. Почати, мабуть, потрібно з того, що ця подорож залишиться у моєму серці назавжди! Перший виїзд до Польщі став для мене  казкою. Я знайшла багато нових друзів з Німеччини, України, Польщі, чула «наживо» Елтона Джона, групуКвін, їхні виступи. Коли слухаєш музику, затамовуєш подих і не можеш цілком усвідомитиде ти і що з тобою?! Дякую всім організаторам цієї поїздки, бо отримані емоції не можна зрівняти ні з чим іншим у моєму житті!


Валерія Сердюк. Поїздка до Польщі до м.Освенцим стала ще однією незабутньою і яскравою подією у моєму житті. Відвідини визначних історичних місць, ознайомлення з традиціями, особливостями культури і кухні Польщі, дало можливість на кілька днів відчути себе справжньою полькою. Нескінченні знайомства і спілкування з іноземцями розвивають мовні навички і дають колосальний досвід - сам не розумієш, в який саме момент починаєш не просто говорити, а й думати польською мовою. Вкотре переконуюся, що подорож - краще за будь-які книги чи підручники, це захоплююча пригода, після якої ти змінюєшся сам і готовийз мінити світ на краще.


Ігор Чалик. Під час поїздки отримував незабутні враження та емоції. Кожен день був насичений новими подіями та знайомствами. Організація заходів та умови проживання перевершили всі очікування. Я щиро хочу подякувати всім,  причетним до цієї події у моєму житті. Я реально не можу передати словами всіх тих вражень, які я отримав, перебуваючи у Польщі.

Дар’я Фролова. Перед початком того «щасливого» тесту багато з нас навіть і не здогадувався, що це конкурс, а думали, що то звичайна перевірка знань за весь період навчання у нашому Центрі. Та одного сонячного ранку задзвонив телефон і мені повідомили про поїздку на фестиваль до Польщі. За весь період нашого перебування у місті Освенцимрівень володіння мовою настільки зрісу всіх, що коли ти сидів на курсах, більша частина того, що ти говорив, перекладалася з російської на польську. Проте приїхавши в польськомовне середовище, ти починаєш з дивовижною легкістю розмовляти і, крім того, не боятися цього. Тому можна з впевненістю сказати: якщо вдосконалювати ті вміння та знання, що тобі подобаються, і прикладати до цього щодня зусилля, результат цієї роботи над собою не змусить довго чекати і відкриє нові можливості для твого розвитку.

Наша українська міні-родина навіть не могла очікувати у Освенцимі тієї шаленої атмосфери, яка була всюди і в яку ти занурювався з головою. Дякувати організаторам можна, по правді, за кожну деталь, наприклад, за створення українсько-польсько-німецької групи.  Лише нині усвідомлюю, як я виходила зі своєї зони комфорту і починала знайомитися з новими людьми і дізнавалася від них багато нового, як від мешканців певної країни, про їх захоплення, життєві принципи та завдання на майбутнє.

Неможливо забути і про фестиваль, який був найкращим у моєму житті, і впевнена, що ті емоції ще довго будуть з кожним з нас і спонукатимуть рухатися уперед. Також окрема вдячність за індивідуальний підхід до кожного учасника цієї програми, як, наприклад, було з моїм вегетаріанством. Турбота, яку вони подарували, і до сьогодні гріє приємними спогадами душу. І наостанок, хотіла б подякувати всім, хто дав можливість побачити цю чудову братню країну, з якою хочеться пов’язати своє життя, і за знайомство одразу з двома культурами.

Альона Луньова. Подорож до Кракова та Освенцима була незабутньою. Одразу здійснилися декілька моїх мрій: побувати в Європі, відвідати концерт таких зірок, як "Queen", Elton John та John Newman!

Що сказати? Це було неперевершено! Ні! Це було нереально круто!

Подорож не тільки складалася з розваг, але й була корисною, адже передбачала спілкування з польською молоддю. Завдяки цій подорожі я відчуваю, що не лише дізналася багато нового, а ще й підвищила рівень польської мови! Дякую всім організаторам за таку неймовірну нагоду!


Родіон Горбунов. Для більшості із нас це була перша подорож за кордон. Так би мовити, перші відмітки у закордонному паспорті. Проте Польща зустріла нас з відкритими обіймами. Незабутній тиждень, наповнений музикою та шаленими емоціями! Ми дізналися багато нового, познайомилися з цікавими людьми, та й просто прекрасно провели час! Nastoprocentsuper! 

Розповідати можна дуже-дужебагато, починаючи з перших годин і жартів у поїзді «Дніпро – Львів» і завершуючи контрастом емоцій після перетину кордону назад. Мене найбільшевразили люди. Я вважаю, що нам з ними надзвичайно пощастило. Усіх, кого ми зустрічалибули вкрай доброзичливими і приємними у спілкуванні. Веселі за вдачею поляки та німці довершили апофеоз наших очікувань. Причому все це відбувалося під акомпанемент таких зірок як Newman, Dawid Osiedloта легенд музикальної індустрії Elton John та Queen! І від усіх учасників поїздки хочу подякувати Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету за ці емоції, які залишаться з нами на все життя.

 

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ (за матеріалами інтерв’ю з учасниками «Life Festival Oświęcim 2016»)

 


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт