Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
07.07.2016

В НГУ відбулося засідання Асоціації ректорів вищих технічних закладів України за участю міністра освіти і науки України Л.М. Гриневич

Сьогодні міністр освіти і науки України Лілія Гриневич взяла участь у засіданні Асоціації ректорів вищих навчальних закладів України, яке відбулося на платформі Національного гірничого університету. Робоча зустріч такого формату проходить вперше. Її метою є знаходження нового шляху розвитку вищої технічної освіти в кооперації з бізнесом.


Для найефективнішого рішення питання щодо нової ролі технічної освіти в економічному розвитку нашої держави, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич обрала шлях діалогу. До Дніпра вона приїхала, аби вислухати пропозиції як з боку освітян та науковців, так і підприємців. Робоче засідання видалося конструктивним.


Вітальний виступ міністр освіти і науки Лілія Гриневич розпочала зі слів вдячності ректору НГУ академіку НАН України Геннадію Півняку за запрошення провести засідання Асоціації ректорів ВТНЗУ саме в Національному гірничому університеті – першому вищому навчальному закладі Придніпров’я зі світовим визнанням. Особливо вона підкреслила необхідність в реорганізації підготовки кадрів технічних ВНЗ:

– Сьогодні очевидно, що без високотехнологічної економіки країна не зможе рухатися далі, – підкреслила Лілія Михайлівна. – Університети в цьому питанні є джерелом для оновлення кадрів. Тож ми повинні знайти вірний шлях розвитку вищої технічної освіти і співробітництва вишів з інноваційним бізнесом.


Під час засідання також виступили: директор департаменту освіти і науки України ДОДА Олексій Полторацький; голова Асоціації ректорів ВТНЗ України, ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський представив доповідь «Про стан технічної та наукоємної природничої освіти в Україні» і як модератор засідання надав слово ректору НГУ академіку НАН України Геннадію Півняку, який висвітлив тему формування державного замовлення на підготовку фахівців інженерних та фізико-математичних спеціальностей, надавши фундаментальні пропозицію щодо цього питання. У засіданні взяли участь президент Союзу наукових та інженерних об’єднань України доц. М.М. Кірюхін, директор Центру європейської акредитації інженерних програм в Україні Б.І. Дуда, ректори і представники понад 25 технічних ВНЗ України, керівники великих промислових підприємств і компаній.


На засіданні також були заслухані доповіді роботодавців з їх побажаннями більш якісної підготовки кадрів, а саме – директора Академії ДТЕК Євгена Бондаренка, керівника відділу компанії ДТЕК-Енерго Віталія Пілюгіна, директор з R&D «Інтерпайп Україна» Геннадія Єсаулова, заступника генерального конструктора КБ «Південне» Олександра Кашанова та інших.


Візит міністра освіти і науки України Лілії Гриневич завершила нарада з керівниками управлінь, відділів освіти міст і районів, об’єднаних територіальних громад щодо функціонування опорних шкіл у новому навчальному році.

Наталія Андрющенко, Інформаційно-аналітичний центр НГУ

Фото Альони Леонович, відеостудія «Юність» НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт