Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
30.08.2016

Нова ініціатива Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету за підтримки Фундації для ГМА

Згідно вимог Міністерства освіти і науки України щодо формування професорсько-викладацького складу в НГУ започатковано спеціалізоване стажування науковців та викладачів нашого університету за кордоном. Стажування поєднується з мовною підготовкою слухачів Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету (ЦУПС) безпосередньо у на теренах Польщі.

Тож таке стажування проводилось з 14 до 22 серпня 2016 р. на базі Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца (за підтримки фундації цього вищого навчального закладу (Fundacja dla AGH). У ньому взяли участь сімнадцять представників Національного гірничого університету, які поділилися своїми враженнями від перебування на території Польщі. Вони окремо висловлюють слова щирої вдячності засновникам Фундації для ГМА Jerzy Kicki, Аrtur Dycko, директору Фундації для ГМА Marta Czubajewska, директору ЦУПС професору Роману Дичковському, заступнику директора доценту Юлії Пазиніч та своїм кураторам на території Польщі Ксенії Юрченко та Олександрі Саїтовій.

Важливим елементом підготовки було те, що заняття здебільшого проводилися не в аудиторіях, а велася практична робота із цільовими групами в ситуативно фокусних аудиторіях. Широка культурна програма включала прогулянки на природі, ознайомлення із легендами Кракова, екскурсії польською мовою та окремі завдання на «живе спілкування». В програмі також було відвідування аквапарку, похід у зоопарк, на штучне озеро, катання на конях та інше.


Для багатьох учасників цього проекту це перше ознайомлення із західноєвропейськими освітніми та науковими стандартами. Отриманий досвід дає можливість молодим людям застосувати отримані знання у свою професійну діяльність. Наведемо декілька коротких  відгуків, які віддзеркалюють загальну картину того, що відбувалося протягом тижня у Кракові.

Полiна Єгорова. Літня школа польської мови закінчилася майже тиждень тому, але закладений денний розпорядок досі дається взнаки. 

Побачити нові місця, інше зовсім незнайоме місто було потрясінням для людини, яка ще ніколи не подорожувала за кордон. Краків одразу мене приємно вразив. Там можна досить легко загубитися серед людей, забути хто ти і де ти. Але отримані знання у нашому Центрі дали можливість легко знайти спільну мову із поляками. Хочу відзначити, що тут можна не боятись спіткнутися чи бути пограбованим. Хоча легко втратити голову, розглядаючи старовинні будівлі з їх ліпниною, скульптурами, власними старовинними історіями, заглядати у вікна і бачити відображення століть.

Одна з кращих ідей викладачів - проведення занять на свіжому повітрі. Завдяки цьому наша група встигла відвідати багато музеїв, поспілкуватися із перехожими на історичні теми, дізнатися про головних діячів Кракова. Якщо скласти хоча б короткий перелік місць, які мені запам’яталися, то до нього увійдуть: Вавель, будинок-музей Яна Матейко, старі кав'ярні й ринок в районі Казімєж, Курган Костюшко і ліс навколо нього, зелена набережна обох берегів Вісли, Ягелонський університет і його сад, а також - Музей польської авіації і зоопарк. Краків насправді є туристичною Меккою, яку бажано хоча б раз у своєму житті відвідати. Я це завдання уже виконала, але впевнена, що ще приїду сюди за новими враженнями.


Для туриста у Кракові будуть великою несподіванкою його численні правила, що є всюди, але їх досить легко дотримуватись після ознайомлення. Міцна правоохоронна система виховує навіть у приїжджих норми поведінки іншого суспільства. Саме цю рису хочеться в першу чергу привезти з собою до України. Я надзвичайно вдячна усім тим, хто причетний до організації цієї Школи. Сподіваюся, такі мовні школи будуть надалі проводитися, даруючи прекрасні емоції її учасникам.

Анастасія Пранович. Цього літа я мала можливість побувати в Польщі, в місті Кракові. Це був мій перший «крок до Європи». І це було неймовірно! Я жодного разу не пошкодувала, що наважилась на таку поїздку і спрямувала усі свої зусилля на те, щоб бути присутньою у цій програмі і взяти участь у цій Літній школі. Протягом усього перебування у Польщі мене оточували люди, котрі підтримували мене і допомагали у різних ситуаціях, а іноді підштовхували до якихось вчинків (тепер я маю номер телефона поляка Pawla). Найважливіше, що я зрозуміла з цієї подорожі - Україна може бути такою ж, а може й набагато кращою! Перші 2-3 дні були часом призвичаєння та адаптації до нової країни. Подорожі вулицями та ознайомлення із місцевими звичаями й порядками викликали захоплення Польщею. Згодом я зрозуміла, що створений порядок та стиль життя – не якесь диво, а норма і так може і повинно бути й у нас! Я їду додому з натхненням та мотивацією на вчинки, які змінять мою країну на краще. Дякую за поїздку і отриманий шанс усе це відчути і зрозуміти!


Олексій Агешин. Це була моя перша поїздка за кордон. Без супроводу, без батьків, якщо чесно, було спочатку трохи лячно, особливо згадуючи розповіді про «нашу» митницю, яка може протримати людей до 9 годин та й більше. Проте, моя розповідь буде стосуватися зовсім іншого. Програма стажування була дуже насиченою, сидіти склавши руки не вдавалося, навіть у той час, коли уже просто «валився» з ніг. Дуже порадували заняття та екскурсії, завдяки яким зовсім не виникали думки: «О Боже, скільки балачок, скоріше б практична робота». У нас практично не було суперечок чи розбіжностей у колективі, незважаючи на різні характери. Причому з плином часу спілкування ставало дедалі дружнішим.

Наші вчителі - це окрема тема для розмови. Ксенію (Ксюшу) знав ще до поїздки, а ось з Олександром (Сашею) познайомився уже під час літньої школи. У них зовсім не було такого ставлення як «суворий вчитель і учень», а навпаки, вони не возвеличували себе. 

Поїздка поставила все на свої місця, у тому розумінні, що я вчив мову, але не знаходив їй застосування, не розумів навіщо це мені, як то кажуть у мене була «гра у сліпу», а тут все таємне стало явним. Я зрозумів свої прогалини і недоліки, на що мені варто звернути увагу при вивченні польської мови. Головним вважаю те, що я познайомився із людьми, у яких схожі зі мною завдання, спільні зацікавленості та погляди на життя.

Щиро дякую усім організаторам цієї поїздки, зокрема директору Центру Дичковському Роману за надані можливісті удосконалення своїх навичок і живого спілкування з носіями мови.


Матвій Жбаков. Краків прийняв нас з відкритою душею. Ми жили у прекрасних умовах в оточенні гостинних європейців. Наші керівники дали нам величезну кількість інформації і показали багато туристичних (і не лише) місць, при цьому поєднуючи заняття із уроками з польської мови. Програма була дуже насиченою, жодної вільної хвилини, таке відчуття, що ми провели там не тиждень, а щонайменше місяць. Кожен знайшов щось цікаве для себе. Колектив був різноманітним і цікавим, але найголовніше ніхто не забував один про одного і усім було весело.

Літня школа – чудовий досвід для мене. За прекрасні спогади та емоції хочу подякувати усім, хто організував цю поїздку!

  

Олег Пазиніч. Ось і закінчилась літня мовна Школа у Кракові. Усе колись завершується, шкода, що так швидко, хотілося б побути в Польще щонайменше ще тиждень. Якщо коротко - усе було просто супер. Для батьків хочу сказати, що годували добре. Програма була дуже багата на події. Було усе – цікаві заняття, екскурсії, катання на конях, походи та шопінг. Одного не було – часу для бездіяльності. Залишилися лише найкращі враження (культурні і гастрономічні).


Микита Чурпита. Мені дуже сподобалась ця поїздка. На мій погляд це дуже цікаво і повчально. У Кракові мене, у першу чергу, вразила архітектура міста – особливо Вавельський замок. Люди були дуже приємні і привітні. Це місто дуже затишне. Висловлюю слова щирої вдячності професору Роману Дичковському та усім організаторам цієї поїздки. Завдяки цій літній школі я знайшов багато нових друзів. Взагалі, усе що відбулося у Кракові було неймовірним та казковим. 

Владислав Лобода. Усі враження від мовної Школи у Польщі виключно позитивні. Місто Краків зустріло нас привітною і дружньою атмосферою. Лишень ми вийшли із автобуса я одразу захотів якомога скоріше спитати щось польською мовою, щоб здолати мовний бар'єр і перебороти страх. Поляки охоче йшли на контакт і були готові допомогти у будь-яких питаннях. Вони ввічливо реагували на усі звертання до них та завжди посміхались.

Протягом тижня ми усе частіше входили у живе спілкування із поляками. Це відбувалося всюди: на зупинках, у магазинах і просто на вулиці. Усе це призводило до швидкого та ефективного удосконалення наших мовних умінь. З часом основні фрази були доведені до автоматизму і мозок вже не намагався згадати правила чи відмінки.

Для мене ця поїздка дала дуже багато, в першу чергу, вона вивела на новий рівень володіння польською мовою. Хочу сказати, що тиждень, проведений у польськомовному середовищі, неможливо замінити ніякою кількістю годин, проведених за партою. Спостерігаючи життя у Європі я зрозумів, на кого потрібно рівнятись у розвитку нашої держави і які цінності нам необхідно досягти. Покидаючи Польщу, у мене були лише прекрасні враження та відчуття цілковитого задоволення. Я вважаю, що значення цієї поїздки переоцінити дуже складно.


Ксенія Воловик. Хочу висловити щиру вдячність Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету центру за надану можливість пройти стажування на терені Польщі. Ще ніколи я не була у країні Європейського Союзу. Для мене ця подорож мала дуже велике значення як в плані покращення розмовної польської мови, так і з точки зору внутрішнього розвитку. За час проведений у Польщі я чітко усвідомила, як хочу жити. Для мене 7 днів у Кракові показали наскільки треба докласти зусиль усім нам, щоб створити аналогічні умови проживання. Кожного дня я спілкувалася з великою кількістю людей і усі вони були доброзичливими, щирими і готовими допомогти. Також дуже вдячна вчителям, які провели цей час разом із нами, допомогли нам освоїти польську мову і урізноманітнили весь час перебування у Кракові веселими завданнями і пригодами. Після такої подорожі мене не залишає бажання продовжити удосконалювати свої знання з польської мови та їхати у Польщу за новими враженнями. 

Віктор та Оксана Бойченко. Напевно, неможливо описати усі ті враження, що ми відчули під час подорожі до Польщі. Дуже вразила дружня атмосфера, що панувала у групі та ніколи не давала засумувати. Також хочеться відзначити надзвичайну спланованість подорожі: ми не тільки вчили мову й ознайомлювалися з культурою, а й мали вдосталь часу для розваг. Нерідко заняття проходили у формі гри, що, на нашу думку, тільки покращувало засвоєння учбового матеріалу. Звісно, і середовище, в якому перебувала наша група, відіграло величезну роль в адаптації студентів. Завдяки цим курсам усі значно покращили свої навички володіння польською мовою.

Хочеться висловити подяку нашим викладачам і організаторам подорожі, які втілили усі можливі сподівання щодо курсів. Безсумнівно, ця подорож подарувала нам найтепліші спогади у житті.


Анастасія Шляєва. Літня школа у Кракові стала для мене одною із самих яскравих подій цього літа. Нам випала чудова можливість побачити це місто у всій його красі як і в сонячну погоду так і в похмурий дощовий день. Завдяки нашим викладачам Ксенії та Олександрі ми відвідали багато безмежно гарних та захоплюючих місць, а також підвищили рівень знань польської мови. Я вважаю, що літня школа це прекрасна можливість поринути в середовище носіїв польської мови та найкращий спосіб відчути культуру, менталітет і традиції Польщі. Після проходження навчання та проживши тиждень у цій країні, я набула нових друзів та отримала безліч яскравих вражень, за що дуже дякую організаторам цього проекту.


Зі свого боку, Центр українсько-польської співпраці надалі організовуватиме стажування викладачів та науковців за кордоном, а також проводитиме мовні курси як в Дніпрі, так і безпосередньо на теренах Польщі. Ми запрошуємо усіх охочих взяти участь у цих проектах.

Для отримання детальної інформації звертайтеся за телефонами: +380991743878, +380979023864 та +380638738386

Центр українсько-польської співпраці Національного гірничого університету 


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт