Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
04.10.2016

Студенти з Польщі пройшли геологічну практику в НГУ

З 25 вересня по 1 жовтня група студентів з Краківської гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташиця на чолі з магістром-інженером Міхалом Потемпою проходила навчальну геологічну практику на полігонах Національного гірничого університету. Це не перший візит польських студентів-геологів до нашого університету. Але цього разу метою практики було вивчення порід Українського кристалічного щита та родовищ, що на ньому зустрічаються. 

Український щит є виходом на поверхню найдавніших кристалічних порід, що мають вік понад 570 млн. років, а переважно – більше 2,6 млрд. років. Такі породи на більшості території Європейського континенту не відслонюються, включаючи Польщу, де студенти на практиці вивчають більш молоді геологічні утворення, переважно осадові та вулканічні породи. Під час проходження практики студенти-гості пройшли маршрутами Придніпровського та Приазовського полігонів практики, а також відвідали гірничодобувні підприємства. Серед досліджених ними під керівництвом викладачів НГУ об’єктів були Старокодацький гранітний кар’єр та стратотип кодацького горизонту у балці Сажівській поблизу м. Дніпро; кар’єр Південного гірничозбагачувального комбінату, відслонення порід скелюватської світи, Скелі МОПР’у та долина р. Саксагань біля Кіровського рудоуправління у м. Кривий Ріг; Шевченківський марганцеворудний кар’єр ПАТ «Орджонікідзевський ГЗК», Токівський гранітний кар’єр та водоспади на р. Кам’янці в районі м. Покров (Орджонікідзе); Мотронівський ГЗК у м. Вільногірську. Під час останнього маршрутного дня, 30 вересня, студенти відвідали об’єкт Приазовського полігону геологічної практики НГУ – пегматитовий кар’єр родовища Зелена Могила, а також мали геологічну та історичну екскурсії на о. Хортиця. Під час проходження маршрутів студенти з Кракова зібрали велику колекцію зразків мінералів та гірських порід, які в тому числі будуть використовуватись у навчальному процесі в їхній Альма-матер.
Польські студенти також мали можливість познайомитись зі структурними підрозділами НГУ: кафедрою загальної та структурної геології, Центром українсько-польської співпраці (ЦУПС), гемологічним центром та ін. Вони побували на екскурсії в геолого-мінералогічному музеї та Народному музеї історії ім. О.М. Поля, а також познайомились із містом. Великим сюрпризом для групи польських студентів було дізнатись, що багато їх однолітків з НГУ вільно володіють польською мовою, завдяки навчанню в ЦУПС. Наші гості встановили контакти зі студентським самоврядуванням НГУ і знайшли нових друзів. Після завершення практики всі її учасники отримали відповідні сертифікати від НГУ.


Зазначимо, практика стала можливою завдяки потужній підтримці ректорату університету і особисто директора ЦУПС проф. Дичковського Р.О. Фактичним кураторством практики від університету опікувався доцент кафедри електронної економіки та економічної кібернетики А.Л. Ширін Тривалі автомобільні поїздки, повернення з яких до Дніпра інколи відбувалися за восьму годину вечора, на високому рівні забезпечував водій автогосподарства НГУ В.К. Коденцев. Хочеться подякувати кожному, хто доклав своїх зусиль до позитивного результату практики і яскравих емоцій польських гостей. 

На наш погляд, такий візит є зразком подальшої співпраці у проведенні практик між НГУ та Краківською гірничо-металургійною академією, що покращить підготовку фахівців з геології обох університетів.



Сергій Шевченко, завкафедри загальної та структурної геології
Ігор Нікітенко, доцент кафедри загальної та структурної геології 


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт