Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
11.10.2016

Урочистості до Дня юриста

Цього року День юриста в Національному гірничому університеті був не звичайним святом, а ювілейним. Юридичний факультет святкував своє перше 15-річчя.


Незважаючи на свій юний вік, Юридичний посідає гідне місце серед інших факультетів НГУ. Декан факультету С.В. Грищак відкрив урочистості та привітав винуватців свята з цими двома подіями.

На ювілеях годиться згадувати історію, а вона у юридичного факультету незвичайна, особиста, стрімка. Професор Р.С.Кірін стояв біля витоків організації Юрфаку, тому йому було надано слово, аби всі дізналися, як все починалось. Студенти із задоволення слухали цікаву розповідь, за якою стояла титанічна праця всього творчого колективу НГУ. Тож подолавши всі труднощі і перешкоди, лишалося чекати на вирок. І у 2001 році на високому рівні було прийняте рішення – юридичному факультету в НГУ бути! І з того часу завирувало життя на факультеті. За 15 років відбулось чимало подій, здобувались перемоги, Юрфак став авторитетним факультетом і посів своє гідне місце на юридичній освітянській ниві.


На свято до юристів завітало чимало гостей. Професіоналів від імені колег по факультету привітала завідувач кафедри філософії, професор Ю.М. Шабанова, яка зазначила, що це не формальна подія, це свято всього багатотисячного колективу НГУ, оскільки форма ніколи не існує без змісту. Глибинна гуманітарна політика Національного гірничого університету увиразнює цінність людини, і для юристів – це святий обов'язок служити людям. Юридична сфера специфічна і вона має бути визначальною, бо від її чистоти й світлості залежить загальний порядок в суспільстві. Було прийняте дуже мудре рішення, щоб на факультеті поєднати гуманітарні та юридичні кафедри, які створили неповторну атмосферу творчості, можливості вільного розвитку. Професійно й майстерно підібраний колектив викладачів на юрфакультеті визначає успішність його випускників. За цей час викладачі-однодумці разом зі студентами прожили історію створення та становлення юрфаку. Саме завдяки юристам зараз в коридорах університету лунає мова термінів і тлумачень, яка потрібна Національному гірничому університету, як повітря.


Сюрпризи від кафедри філософії наповнювали атмосферу свята. Звуки гітари, прекрасний спів створили в аудиторії романтичний осінній настрій, а присутні залюбки підспівували виконавиці.

На адресу юристів лунало ще багато привітань від колег з інших факультетів. Побажання були змістовними, і щонайважливіше - щирими. Було відзначено, що факультет – це перш за все справжні люди, професіонали, стараннями яких і пишеться історія всього юридичного факультету Національного гірничого університету. На часі вже трансформація факультету в Юридичний інститут!


Ректор НГУ академік НАН України, професор Г.Г. Півняк насолоджувався атмосферою урочистостей і розпочав свій виступ на честь ювіляра словами про щастя бути на такому святі. «А кожна хвилина навчання – це енергетика успіху, це важливість бути потрібним» ! Він наголосив на тому, що студенти ніколи не пошкодують, що обрали для навчання цей виш, бо тут особливі викладачі - це класика освіти, бо тут знання, тут є перспектива, тут вони отримають чистий свіжий ковток потрібного повітря для оновлення країни. «Юрфак Національного гірничого університету – це унікальне джерело з гуманітарною складовою, ви – це культура і дипломатія, яка потрібна всьому університету. Тут не ями копають, тут вирощують сади. І зараз факультет виходить на нові обрії – міжнародні, впевненими кроками рухається до нової мети – європейської освіти.


Наш юрфак в свої 15 років вже має свій особливий і неповторний почерк, і разом у складі Національного гірничого університету йде своєю ходою сміливо і впевнено. І цей шлях виважений задля одного – озброїти студента сучасними знаннями, виховати інтелігенту та розвинену особистість з високоморальними принципами»,- відзначив Геннадій Григорович.

На честь такого подвійного свята ректор нагородив найкращих викладачів, які доклали чимало зусиль задля становлення і розвитку юридичного факультету. В це день були нагороджені С.В.Кострюков, Р.С.Кірін, П.В.Хряпінський, В.В.Лень, О.О.Світличний, Д.Є.Андрєєва, І.І.Сиволап, Н.М.Кошова, О.О.Воронько, Г.О.Мягких, П.О.Чорнобай, Ю.О.Шабанова, Є.Г.Шаніна, Н.Ю.Тарасова, О.Ф.Захарчук, В.П.Жижченко, О.М.Ярош. А коли нагороджували доктора юридичних наук, професора А.О.Пінаєва медаллю «За заслуги» – студенти аплодували стоячи, а вже при нагородженні декана С.В. Грищака медаллю «За відданість університету» за багаторічне керівництво факультетом аплодисменти переросли в овації.

Після такої кульмінації за всіма законами режисури в дійство вступила вічно молода музика та неперевершений спів від «Обертона» - Народного вокального ансамблю під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України Олександра Переверзєва. Свято завершилось в піднесеному настрої. Всі вітали один одного з Днем юриста.Багатотисячний колектив Національного гірничого університету приєднується до всіх привітань та пишається таким колективом: «Віват, юридичний факультет НГУ!».

Фото Альони Леонович (відеостудія «Юність» НГУ)

ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт