Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
12.10.2016

Кафедра відкритих гірничих робіт святкує своє 60 –річчя

У жовтні 2016 року кафедрі відкритих гірничих робіт, яка входить до складу Гірничого факультету, виповнилось 60 років.


До ювілярів в цей день завітало чимало гостей, бо святкування збіглося з проведенням Форуму гірників – 2016. Розширену урочисту нараду Гірничого факультету відкрив декан В. І. Бузило, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник освіти України. Він привітав викладачів кафедри та студентів з ювілеєм, подякував всім за багаторічну й за плідну працю.


Завідувач кафедри відкритих гірничих робіт Б. Ю. Собко, доктор технічних наук, професор зосередив увагу присутніх на історії кафедри та історичних постатях, які очолювали цей науково-освітній центр. Вже виповнилось 105 років з дня народження першого завідуючого кафедри М. Г. Новожилова. Тут високо цінують вклад Михайла Галактіоновича в розбудову кафедри, яка знана не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Цей талановитий керівник та науковець свого часу зібрав на кафедрі групу молодих інженерів, яка з часом стала відомою в світі науково-педагогічною школою професора М.Г. Новожилова. І сьогодні на кафедрі продовжується справа Новожилова.


Згадували на цьому святі і прізвища Г. Д. Пчолкіна, А. Ю. Дриженка, І. Л. Гуменика – колишніх завідуючих кафедри, які вписали яскраві сторінки в історію цього складу науковців і викладачів.

Національний гірничий університет пишається кафедрою відкритих гірничих робіт, бо тут працює злагоджена команда однодумців, відомі вчені, проводиться великий обсяг наукових досліджень. Науковцями, викладачами, співробітниками цієї кафедри випущена велика кількість наукових публікацій, монографій, підручників, навчальних посібників. Вони є авторами багатьох винаходів та патентів на винаходи.


Сьогодні на кафедрі відкритих гірничих робіт працює 35 співробітників, з них 8 професорів, 4 доценти, 2 асистенти. При кафедрі існує аспірантура та докторантура. Налагоджене системне співробітництво з провідними гірничими підприємствами. Приділяється велика увага щодо залучення студентів до науково – дослідної роботи. Кращі студенти отримують стипендію імені професора М.Г.Новожилова. Просто захоплюєшся від цієї злагодженої роботи, тут всі: і студенти, і викладачі – це одна велика згуртована родина.


До цієї дружної сім’ї однодумців завітав ректор НГУ академік НАН України Г. Г. Півняк. Його виступ був батьківським. Він відверто зазначив, що про кафедру відкритих гірничих робіт говорити і просто, і складно. «Просто, бо тут все організовано, злагоджено, виважено, як в хорошій родині. А складність полягає в тому, аби нічого не забути сказати. Бо успіхи кафедри вражають, люди гідні уваги. Характерною особливістю кожного працівника кафедри є професіоналізм, порядність та відданість справі Національного гірничого університету. Тут панує повага до вчителя, шанується уважне ставлення як до викладача, так і до кожного студента. Викладачі кафедри мають особливий талант щодо пошуку талановитих дітей, з яких в майбутньому виростуть гідні продовжувачі справи кафедри відкритих гірничих робіт,»- наголосив ректор.

  


За творчу та натхненну працю на освітянській і науковій ниві та з нагоди 60-річчя кафедри відкритих гірничих робіт на святі були нагородженні найкращі, а саме: Б. Ю. Собко, Г. Д. Пчолкін, Е. І. Єфремов, Г. Я. Корсунський, А. Ю. Дриженко, В. В. Панченко, М. В. Несвітайло, О. В. Ложніков, О. О. Анісімов, О. П. Стрілець, О. О. Шустов, Л. С. Гриценко, В. І. Симоненко.
Всі присутні на святі вітали ювілярів, бажали постійно перебувати на вістрі науково – технічного прогресу, нових звершень, визнання наукових досягнень як в Україні, так і за її межами, продовжити та примножити традиції славетної кафедри відкритих гірничих робіт.


Фото Альони Леонович (відеостудія «Юність» НГУ)

ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт