Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
09.11.2016

Студенти НГУ разом з Україною написали радіодиктант


Ми це зробили! В рідній мові – наша сила!


Сьогодні, 9 листопада 2016 року, в Національному гірничому університеті , як і в усій Україні, відбулося свято ДИКТАНТУ. Студенти, викладачі, керівництво Гірничого заповнили вщент дві аудиторії, аби долучитися до української акції – написання радіодиктанту Всеукраїнської єдності. 


Тут пахло Україною: жовте листя, кетяги червоної калини, українські рушники, відоролики, привітання з Днем української писемності та мови, а ще й неймовірний настрій та атмосфера.
 
Студенти пошепки називали прізвища кожного викладача, який заходив до аудиторій. Одразу відчулося пожвавлення, коли побачили ректора НГУ академіка НАН України, професора Г.Г.Півняка, який зайняв місце за партою разом з молоддю. 

Науковий координатор Центру культури українької мови ім. О.Гончара, професор С.Є. Ігнатьєва, директор Центру культури українької мови ім. О.Гончара, доцент І.К.Цюп'як та письменниця Леся Степовичка привітали поважне зібрання зі святом Української писемності та побажали всім шанувати нашу мову, дбати про неї, єднатися навколо українського слова, долучатися до україномовного середовища. У цей святковий день кожен з присутніх приєднується до авангардної спільноти українців, аби написати диктант під гаслом :«Не перевіряємо грамотність, а єднаємось навколо мови!»

Колектив університетського ансамблю «Мальви» всім складом теж долучився до написання радіодиктанту та подарував присутнім чудову українську пісню, яка надихнула та налаштувала всіх на чудовий лад. 


Були отримані останні поради ведучого диктанту – Олександра Авраменка про уважне ставлення до пунктуації та написанні власних назв. Хтось в аудиторії промовив: «Аж руки чешуться – писати хочеться!». Усі посміхнулися, налаштувалися на позитив, аудиторія затихла, затамувала подих… і полилася найчарівніша, наймилозвучніша, солов'їна , наша рідна українська мова.Діло було зроблено! ДИКТАНТ написано. Місію виконано, усі впоралися із завданням! На хвилі єдності, на хвилі любові до мови всім зворушливо і відповідально було відчувати себе одним з мільйонів українців, які одночасно думали про Україну, пишалися нею, вітали один одного з національним святом. Усім присутнім на радіодиктанті в Національному гірничому університеті було запропоновано долучитися до акції написання «Академічного оповідання» про українську мову. Ректор НГУ академік НАН України, професор Г.Г.Півняк першим здав свій диктант на перевірку та привітав всіх з цією подією, бо кожен, за його словами, сьогодні був схвильований, радів за Україну.Він виказав любов та повагу до своєї країни, родини та Національного гірничого університету. Геннадій Григорович першим написав в Академічному оповіданні: «Національний гірничий університет – визнаний осередок для вивчення української мови». І студенти одразу досить сміливо та активно підтримали свого ректора: «Українська мова єднає наш народ!», «Наш ректор спілкується українською мовою.», «Мова – частина мене, я – частина України!», «Українська мова – велична і єдина!» та інші. Отриманий текст з двох аудиторій буде відредаговано та опубліковано на сайті Національного гірничого університету. Тож чекаймо! Буде цікаво!


Враження від сьогоднішньої події в усіх було натхненним, почуття переповнювали, усі ділилися своїми відчуттями з насолодою. Сьогодні Національний гірничий університет посміхався щирою українською посмішкою від задоволення, бо є чим пишатися, тут готують технічних працівників, які професійно володіють українською мовою. Саме вони підуть на виробництво, в трудові колективи, які заговорять українською професійно. Виробництво, в якому будуть спілкуватися українською, – це шля х до відродження України та відновлення україномовного середовища.

Сьогодні в Національному гірничому університеті написали 142 слова національної єдності. Це не перевірка знань й не хизування здобутою високою оцінкою. Це солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, це єднання усіх небайдужих навколо українського слова.
 


Виходить, що українська мова – це красиво, стильно, модно, захоплююче. Усім нам треба тільки сильно захотіти, пересилити себе і спілкуватися виключно рідною солов'їною! У нас неодмінно все вийде, бо ми - сильна нація!


Фото відеостудії «Юність»
ІАЦ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт