Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
22.11.2016

Судді діляться досвідом з майбутніми юристами

Давно мріялося старшокурсникам юридичного факультету Гірничого університету відвідати робочі кабінети суддів, помічників суддів, секретарів судових засідань, а також зали судових засідань, ознайомитися з веденням діловодства у суді, бути присутніми під час проведення судових засідань та побачити особливості судового процесу з середини. Завдяки сприянню керівництва ДВНЗ «Національний гірничий університет», а також декана юридичного факультету Сергія Вікторовича Грищака та завідуючої кафедри кримінального права та кримінології Євгенії Григорівни Шаніної їхня мрія перетворилась на реальність.


Студенти ІІІ–ІV курсів юридичного факультету Національного гірничого університету отримали змогу відвідати Ленінський районний суд м. Дніпропетровська.


Розпочалось знайомство з роботою суду в приміщенні конференц-зали суду, в якій суддя-спікер суду, кандидат юридичних наук, викладач Національної школи суддів України Дмитро Валентинович Мовчан розповів відвідувачам про роботу цього державного органу, основи та принципи відправлення правосуддя в нашій країні.


Відповідаючи на запитання студентів, Дмитро Валентинович був відвертий, не приховував реальний стан речей щодо організації роботи суду, роботи як суддів, так і апарату суду в цілому.Далі екскурсія продовжилася в архіві. Саме тут деякі справи, відповідно до чинних вимог, мають зберігатися протягом 70 років. На питання, що виникали під час обговорення, люб’язно відповідала Керівник апарату суду Наталія Володимирівна Брилевська, до речi одна з кращих випускниць нашого Національного гірничого університету.


Ну і нарешті, довгоочікувані судові засідання кримінального провадження під головуванням судді Максима Маровича Тауса, під час яких здійснювався допит обвинувачених і свідків.


Цей день був сповнений враженнями, знаннями, захопленням та, найголовніше, бажанням майбутніх юристів і надалі вивчати українську юриспруденцію і право.


Студенти висловили окрему подяку Тетяні Олександрівні Пономарьовій та Олексію Олексійовичу Світличному, які супроводжували їх впродовж всієї екскурсії.


Ректор НГУ академік НАН України Г.Г. Півняк від імені професорсько-викладацького складу юридичного факультету Національного гірничого університету та себе особисто висловив в листі щиру вдячність Голові Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Ігорю Святославовичу Нощенку за проведення 14 листопада 2016 року Дня відкритих дверей для студентів ІІІ,IV курсів юридичного факультету НГУ в рамках вивчення дисциплін «Кримінальне право», «Правоохоронне право. Суд» за участю суддів і працівників апарату Ленінського районного суду м. Дніпропетровська та подякував за співпрацю і зміцнення зв`язків вищої школи з фахівцями-практиками високого рівня.

Анастасія Постоловська,

студентка 4-го курсу юридичного факультету, група ПРю-13-2


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт