Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
23.11.2016

LABA DIENA!


Добрий день! Вас вітає Литва у Дніпрі.

Зустріч-презентація литовської культури, традицій, історії та мови відбулася в Національному гірничому університеті за підтримки Ради студентів НГУ та Литовського культурно-ділового центру «Гінтарас». До студентів завітали етнічні литовці, які тривалий час проживають в Україні, але не втратили зв’язок з Батьківщиною. 

Клуб «Гінтарас» існує з 2002 року, його підтримує консульство Литви в Україні. «Гінтарас» в перекладі з литовської означає бурштин (янтар). Литовці люблять й цінують цей камінь, прикрашають ним свій одяг, приміщення, дарують його друзям. Дніпропетровщину литовці прикрашають назвою свого клубу та своє життя в Україні, дотримуючись вікових традицій литовського народу.

Дніпропетровські литовці в цьому клубі спілкуються між собою рідною мовою, збираються на святкування державних та релігійних литовських та українських свят, зберігають свою культуру, традиції, національну кухню, співають пісень й танцюють. Все це дає литовцям наснаги не втратити в Україні своє коріння. 
Литовська громада Дніпропетровщини завжди радо зустрічається зі студентами, особливо з молоддю Національного гірничого університету, бо саме керівництво цього вишу підписало договір про співпрацю з Каунаським Університетом ім. Вітаутаса Великого. Тому студенти зацікавлені в знаннях, інформації про цю країну, а ще й у вивченні литовської мови.
  
Члени литовського товариства Йонас Шейкус, Галина Белгард, Тетяна Васильєва та Галина Хмель-Дунай на зустрічі-презентації литовської культури розповідали студентам, що означає Литва в житті кожного гостя. «Навіщо вам моя пам’ять про Литву?»- запитала у студентів Тетяна Васильєва, на що одразу одержала вичерпну відповідь. Студенти Гірничого сподіваються отримувати вищу освіту в Каунасі, тому знання про Литву для них важливі.


Литва для України є взірцем успішних економічних і політичних реформ, вона є одним з головних партнерів України в проведенні реформ на шляху інтеграції в ЄС, вона всебічно допомагає словом та ділом українській державі знайти своє місце в співдружності успішних націй. 
Студенти із задоволенням слухали історії про життя у Литві, про традиції, культуру, особливості мови, про відомий пісенний фестиваль. Литовці – прогресивна, сучасна у всіх періодах нація, вони до самозабуття люблять свою культуру та мову, навіть не використовують і не запозичують іншомовних слів, а створюють свої литовські аналоги. Литовці ніколи не цурались своєї мови, традицій та звичаїв. Це гордий, самобутній народ, який не чекає дива, не живе одним днем, приміром, не маючи великих запасів корисних копалин, вже три роки є енергетично незалежною країною.
  
Литовці говорили и говорили, і їх ще довго можна було слухати, бо інформації було чимало. Тому студентам було запропоновано продовжити зустрічі під час вивчення литовської мови. "Гінтарас" запропонував вивчити курс розмовної литовської. Перші три заняття абсолютно безкоштовні, далі - за домовленістю. МОВНІ КУРСИ – ЦЕ КРУТО! 

Тож зустрінемось на навчанні! Ми зможемо опанувати розмовну литовську!


ВАЖЛИВО!

Литовський культурно-діловий центр «Гінтарас» за підтримки Ради студентів НГУ запрошує студентів, аспірантів, викладачів всіх ВНЗ міста взяти участь у безкоштовному мовному експрес-курсі з литовської мови.

Заняття тривалістю 1,5 години будуть проходити раз на тиждень, у другій половині дня (орієнтовно понеділок або п’ятниця, 16:00).
Всіх бажаючих просимо надіслати свою заявку на пошту Ради студентів (scouncil.nmu@gmail.com) до 29.11.16, 20:00.
Просимо вказати:
- студентам: ПІБ, ВНЗ, факультет, курс, група, номер телефону, email, бажаний день для занять) 
- аспірантам та викладачам: ПІБ, ВНЗ, номер телефону, email, бажаний день для занять).


ІАЦ НГУ

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт