Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
13.01.2017

Музей історії НГУ готується до відкриття виставки «Герої серед нас»


У Народному музеї історії ім.О.М. Поля триває формування постійної виставки „Герої серед нас” про випускників та співробітників НГУ, які захищали і захищають Україну в зоні АТО.

IMG_9871.jpg

Завідувач Народного музею історії ім.О.М. Поля Державного ВНЗ "НГУ" Світлана Зимницька наголосила, що ідея створення цієї виставки належить ректору НГУ, академіку НАН України Г.Г.Півняку, аби увічнити й розказати студентам, викладачам та гостям університету реальну картину подій на Донбасі. Відвідувачі мусять розуміти, що бойові дії у зоні АТО – це не картинка з екрану телевізора, а наш спільний біль. Виставка повинна нагадати всім, що війна набагато ближче, ніж здається, а також показати героїзм українських вояків.

На сьогодні вже виставлені фото й газетні матеріали, які свідчать про участь у бойових діях на Сході України співробітників Гірничого: Дмитра Кошки, Івана Начовного, Петра Сироти та випускників Олексія Ангеловського, Владислава Земляного, а також випускника аспірантури кафедри історії та політичної теорії НГУ Кирила Недрі. 
На окрему увагу заслуговують матеріали про наших випускників Олександра Петрушева і Дмитра Решетняка, які загинули у зоні АТО, виконуючи свій громадянський обов’язок - захистити Батьківщину.
 
Після проведення вечора пам’яті Дмитра Решетняка його мама Тетяна Олексіївна передала до музею історії деякі особисті речі сина – фотографії, погон, флягу, шеврон 20-го батальйону, в якому він служив. Невдовзі вони як експонати доповнять виставку, присвячену військовим діям на Сході України. Кожен експонат цієї експозиції незмінно пов'язаний з війною на Донбасі та має свою історію.


Пані Світлана зазначила: «Ми повинні пам’ятати усіх героїв – живих і загиблих. Дуже прикро, що в мирний час, коли ніхто не очікував воєнних подій, доводиться відкривати такі музеї. Створення такої виставки – робота дуже відповідальна. Ця виставка лише торкається початку відкриттів цікавих доль, миттєвостей подвигу наших захисників. Далі буде…».

Виставка діятиме у музеї на постійній основі. Відвідати зможе кожен, бо для правди немає перешкод.


Фото відео студії «Юність»
ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт