Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
18.01.2017

Досвід розвитку гірничої справи – від науковців НГУ

Казахський національний дослідний технічний університет ім. К.І. Сатпаєва і Гірничо-металургійний інститут ім. О.А. Байконурова (м. Алмати, Казахстан) є партнерами Національного гірничого університету. Нещодавно на їх запрошення професори НГУ прочитали цикл лекцій казахським студентам.


Завідувач кафедри підземної розробки родовищ НГУ, професор Володимир Бондаренко провів лекції, практичні заняття, майстер-класи, семінари і тренінги: «Моделювання і проектування технологій підземної розробки пластових і рудних родовищ».

Завідувач кафедри відкритих гірничих робіт, професор Юрій Собко прочитав курс лекцій і семінарів з відкритої розробки родовищ корисних копалин для студентів, магістрантів та докторантів.


За програмою робочих візитів проведено зустрічі, де були укладені домовленості щодо подальшої співпраці, націленj] на підготовку високопрофесійних фахівців гірничої справи України й Казахстану, а також – на розвиток науки за цим напрямком.

Зокрема, у рамках візиту до Казахстану професор Володимир Бондаренко зустрівся з технічним директором гірничовидобувного підприємства «Казахмідь» і професором кафедри гірництва ГМІ ім. О. А. Байконурова Юсуповим Х.А., з яким обговорили можливість залучення співробітників гірничого інституту НГУ у виконання спільних науково-дослідних робіт з видобутку мідної руди. Із заступником головного редактора «Горный журнал Казахстана», професором Крупником Л.А. домовилися щодо спільних публікацій у відповідних виданнях України та Казахстану.


Професор Юрій Собко за час перебування у Казахстані також обговорював перспективи двосторонньої підготовки студентів і магістрів. Із професором кафедри гірничої справи ГМІ ім. Байконурова О. А. у 2017 році запланували і вихід спільної монографії «Ресурсозберігаючі технології видобутку корисних копалин на горизонтальних родовищах Казахстану й України».


Казахські студенти і молоді науковці раді можливості поглибити свої знання у гірничій справі, слухаючи лекції від одних з кращих фахівців України, які ведуть свою діяльність в НГУ. Співпраця продовжується…

ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт