Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
06.03.2017

Студент Гірничого, будь свідомим!

У Національному гірничому університеті збирають відпрацьовані батарейки 

Сьогодні існує безліч способів для акумулювання енергії. Один з найбільш дієвих – відомі всім батарейки. Однак в Україні з батарейками існує суттєва проблема – насамперед, їхній збір та подальша утилізація.

Відповідно зі статистичними даними, в Україну щорічно імпортуються понад 100 млн елементів живлення. Практично всі відпрацьовані батарейки потрапляють на смітники по всій території України. На превеликий жаль, досі в нашій країні не існує комплексної системи щодо збору відпрацьованих батарейок, а їхня утилізація загалом мало кого цікавила.


Приємно відзначити, що до цієї важливої проблеми долучилися співробітники та студенти Національного гірничого університету. У НГУ вже понад п’ять років з ініціативи співробітників кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища проводиться збір відпрацьованих батарейок. Так у корпусах та гуртожитках університету на інформаційних стендах не тільки розміщені плакати з відомостями про небезпеку відпрацьованих батарейок для довкілля, а й створені спеціальні контейнери для їхнього збору. Згодом зібрані відпрацьовані батарейки будуть передані відповідному підприємству для утилізації. 
Такі контейнери для збору батарейок знаходяться в університеті на переході з першого у четвертий корпус й на кафедрі екології та технологій ЗНС.
Співробітниками та студентами університету було зібрано понад 150 кг цих небезпечних відходів, а це близько 7000 шт.

У 2013-2015 рр. спонсором транспортування батарейок на єдине в Україні підприємство з їхньої утилізації (завод «Аргентум», м.Львів) виступила компанія МТС-Україна. Починаючи з 2016 року, наш студент-еколог Кирило Зворигін – активіст «Еко-Дніпро», для переробки на «ГТМ ЛТД» передав 60 кг батарейок, зібраних студентами та співробітниками університету.

Комусь може здатися, що обсяги зібраних батарейок незначні, однак пам’ятаймо, що тільки одна звичайна «пальчикова» батарейка забруднює токсичними речовинами близько 400 л води або ґрунти на площі 20 квадратних метрів.


Запрошуємо студентів, викладачів та співробітників університету долучитися до збору таких екологонебезпечних акумуляторів – відпрацьованих батарейок. 
Розповідайте родичам, друзям, знайомим та колегам, що батарейки не варто викидати на смітник. Коли екологічна свідомість стане нормою життя кожного українця, тоді нас стане більше, бо звичка правильного поводження з небезпечними для навколишнього середовища відходами – це запорука успіху життя у незабрудненому довкіллі.

Ми впевнені, що студентам Гірничого притаманне відчуття відповідальності за майбутнє, бо вони за поліпшення екологічної ситуації в країни, за підвищення рівня екологічної освіти та культури громадян. Кому ж, як не студентам НГУ формувати природоохоронний менталітет у нашій державі.


За матеріалами кафедри екології та технологій
захисту навколишнього середовища
ІАЦ НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт