Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
20.06.2017

Доступність соціальних прав для молоді

12-17 червня 2017 року в місті Кац’янець-Подільський був проведений тренінговий курс для представників національних, регіональних та місцевих органів влади, установ та інститутів громадянського суспільства, що працюють з молоддю в Україні щодо доступності соціальних прав для молодих людей. Організатори заходу: молодіжний департамент Ради Європи, Міністерство молоді та спорту України спільно з Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині».
Захід проводився в форматі 50/50 , що передбачає участь рівної кількості представників урядових та неурядових секторів, що працюють з молодими людьми в Україні. Всього було 27 учасників.
Від ДВНЗ «Національний гірничий університет» була запрошена старший викладач кафедри цивільного, господарського та екологічного права юридичного факультету, громадський діяч, юрист та тренер Надія Кошова.


Тренінговий курс сприятиме поширенню ENTER! Рекомендацій СМ /Rec (2015) з Комітету міністрів Ради Європи державам учасницям щодо доступу молодих людей з неблагополучних районів до соціальних прав (затверджені Комітетом Міністрів 21 січня 2015 року). Україна є однією із 47 держав-членів Ради Європи.ENTER! Рекомендації пропонують розробку політик з урахуванням конкретних ситуацій і проблем молодих людей з неблагополучних районів. Об’єднана рада молоді прийняла у 2016 році стратегію, спрямовану на підтримку впровадження рекомендацій у державах-членах. Стратегія базується на підтримці розвитку проектів у сфері молодіжної роботи, що стосуються ситуацій соціального виключення, дискримінації та насильства, а також розвитку компетенцій молодіжних представників для реалізації проектів для доступу молодих людей до соціальних прав. Стратегія заохочує покращення співпраці організацій громадянського суспільства та молодих людей з місцевими та регіональними органами влади.Гостями тренінгу були фахівці в галузі прав людини, старший науковий співробітник Львівської лабораторії прав людини і громадянина НАПрН України, кандидат юридичних наук Володимир Гончаров, Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, експерт з молодіжної роботи МБО «Партнерство «Кожній дитині» Юлія Носач, представники органів влади та місцевого самоврядування. Захід проводили чотири тренери-експерти.Крім теоретичної основи, учасники отримали практичні навички, мали можливість поділитися досвідом роботи з молоддю за різними проектами, відвідати громадські та державні заклади, які працюють з молоддю (навчають, надають соціальні послуги, юридичну допомогу).
Результатом плідної співпраці була розробка та схвалення подальших соціальних ініціатив.

Надія Кошова, старший викладач кафедри цивільного, господарського та екологічного права юридичного факультету НГУ.


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт