Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
10.11.2017

У гірничому – презентація «Дніпрових порогів» Д. Яворницького

У бібліотеці Національного гірничого університету відбулась презентація доповненого перевидання книги академіка Дмитра Яворницького «Дніпрові пороги».

Презентацію розпочав директор науково-технічної бібліотеки НГУ Геннадій Онищенко, зазначивши унікальність «Дніпрових порогів» Дмитра Яворницького як раритетного історично-духовного видання.
– Пороги – це не лише наше минуле. Можливо, це наше майбутнє, – наголосив проректор Юрій Хоменко. – Для студентів геологорозвідувального факультету НГУ вони й сьогодні є об’єктом вивчення геоструктури Придніпров’я і захоплення цим явищем природи. А нове перевидання «Дніпрових порогів», здійснене О.О. Савчуком, додасть нам наснаги у вивченні природних особливостей нашого краю.

Детально ознайомила присутніх з прекрасним перевиданням раритетної книги «Дніпрові пороги» директор історичного комплексу будинку-музею Дмитра Яворницького Яна Тимошенко. Студентам і викладачам надзвичайно цікаво було послухати її розлогу розповідь, яка супроводжувалася рідкісними фото і-кінокадрами. Зазначимо, що науковий колектив музею широко популяризує творчу діяльність видатного академіка, археолога, етнографа, фольклориста і письменника. А студенти і викладачі Гірничого є найактивнішими учасниками заходів музею протягом багатьох років. 

Крім того, у Національному гірничому університеті працює прямий потомок з роду першого отамана лоцманів Дніпрових порогів Мусія Полторацького (у «Дніпрових порогах» про нього розповідь на 16 сторінці), завідувач Інформаційно-аналітичного центру Надія Гринько. Кілька років тому закінчив гірничий Дмитро Полторацький, лоцманський правнук у восьмому поколінні. На зустрічі присутніх привітали пісенним присвяченням Оксана, Софія та Ігнатій Дробітьки, продовжувачі роду Полторацьких у 8 та 9 поколіннях.

Наприкінці 1931 року Дніпровські пороги будуть затоплені разом із навколишніми селами та археологічними пам’ятками. Академік Дмитро Яворницький зберіг у своїй книзі-альбомі пам'ять про цю перлину природи України. Але в реаліях під водою Україна втратила безцінний Божий дар. І добре, що є такі люди, як директор регіонального ландшафтного парку «Дніпрові пороги» Вадим Манюк і його однодумці , які сьогодні організовують природоохоронну діяльність для захисту території Дніпрових порогів. 

Про значимість нового перевидання і турботу про екологічний стан нашого краю натхненно говорив студент Інституту економіки Богдан Швечиков, який виріс на берегах нинішнього Дніпра. Він переконаний, що студенти повинні знати про ці проблеми, а такі зустрічі допомагають усвідомити їх глибше.
Яскраво висловилися про книгу й історичну пам'ять нашого народу професор Світлана Ігнатьєва та доцент Ірина Цюп'як, а їх колега, старший викладач Наталя Костюк – про епістолярну спадщину Дмитра Яворницького.

Як завжди у гірничому, гостей вітав чоловічий вокальний колектив «Обертон». Цього разу чудовим виконанням українських народних пісень.

Беручи в руки безцінну книгу Дмитра Яворницького «Дніпрові пороги», ніби бачиш і відчуваєш ці бурхливі води, що б’ються об круті кам’яні брили, і міріади бризок, які омивають все навколо, і прагнеш цієї природної чистоти і п’єш її цілющу вологу… Серце переповнює вдячність видавцю О.О. Савчуку, який повернув нам пам'ять про прекрасне минуле і зародив надію на краще майбутнє. А ще хочеться сердечно подякувати працівникам науково-технічної бібліотеки НГУ Тетяні Недайводі і Ларисі Лоздан за чудово підготований відеосупровід презентації. 


Олександр Павелко
Фото Юлії Левенець


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт