Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
16.11.2017

В НГУ звучала музика сучасного композитора Валентина Сильвестрова

У Центрі естетичного розвитку кафедри філософії і педагогіки НГУ піаніст Артур Нікулін дав концерт фортепіанної музики, присвячений творчості композитора Валентина Сильвестрова.

Валентин Сильвестров – український композитор, народний артист України, лауреат Шевченківської премії. 3 грудня о 18:00 в залі Дніпропетровської філармонії ім. Л. Когана відбудеться авторський концерт, присвячений 80-річчю цього видатного композитора «Музика поезії». За декілька днів до події в Центрі естетичного розвитку піаніст, лауреат міжнародних конкурсів, учасник майбутнього концерту Артур Нікулін зустрівся зі студентами НГУ, аби передати красу неймовірної музики нашого сучасника.

Відкрила зустріч завідувач кафедри філософії і педагогіки НГУ, професор Юлія Шабанова.

– Сьогодні випала рідкісна можливість познайомитися з творчістю одного з видатних композиторів сучасності, який отримав визнання за кордоном. Музика Валентина Сильвестрова - інтимний світ особистісних переживань людини-інтуїтивної.

З періодами творчості Валентина Сильвестрова присутніх познайомила викладач Дніпропетровської академії ім. М. Глінки Юлія Фурдуй. Вона є дослідницею його творчості, тож зазначила, що для знаходження інструменту аналізу творчості сучасних українських композиторів необхідно ще багато часу, адже джерелами інформації є лише інтерв’ю й живе спілкування з композиторами.

Юлія Фурдуй назвала музику Сильвестрова такою, яка «відновлює душу й дарує відчуття щастя». Вона також зазначила, що його творчість розділена на період написання авангардної музики й так званої «тихої музики», яка і прозвучала в Центрі естетичного розвитку НГУ.

Соліст Дніпропетровської філармонії ім. Л. Когана Артур Нікулін є одним з небагатьох музикантів, якому Валентин Сильвестров дозволив виконувати свої твори. Адже в них головне не механічне відтворення музики з нотної сторінки, а відчуття настрою, звуку, який має особливий темп і красу. Тож можливість послухати "тиху", в чомусь медитативну музику Сильвестрова від Артура Нікуліна перед основним концертом стала унікальною подією в Дніпрі.

ІАЦ НГУ

Фото Юлії Левенець, відеостудія "Юність" НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт