Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
30.11.2017

Академічна мобільність викладачів НГУ – де, що і як?

Одним із напрямків роботи кафедри іноземних мов є професійний розвиток викладачів університету, зокрема, тих, що викладають фахові дисципліни англійською мовою, а також викладачів іноземних мов.

У рамках проекту «Англійська для університетів» велика увага приділяється підвищенню рівня володіння англійською мовою та стандартів її викладання.

Завідувачка кафедри математики, д.т.н. професор Олена Олександрівна Сдвижкова була однією з перших, хто долучився до даного проекту Британської Ради. Завдяки таким ентузіастам інтернаціоналізація та викладання фахових дисциплін англійською мовою втілюється і як частина програми підвищення якості освіти, і як спосіб розширення контингенту іноземних студентів.

Зустріч з професором О.О. Cдвижковою проведено на кафедрі іноземних мов за результатами її участі в програмі «Еразмус+: мобільність викладачів».

Нещодавно Олена Олександрівна взяла участь у програмі «Advanced mineral resources development». Це спільна програма підготовки магістрів, що підтримується трьома університетами – НГУ (Україна), Монтана (Австрія) та Фрайберг (Німеччина) вже протягом трьох років.

Олена Олександрівна читала в університеті Монтана англійською мовою курс авторських лекцій з геомеханіки. Спілкування в академічному середовищі не викликало жодних проблем з комунікацією. Спільна термінологія, розуміння сфери діяльності дали можливість аспірантам австрійського університету легко сприймати принципи застосування статистики в геомеханіці.

Професор О. О. стверджує, що академічна мобільність – це готовність до будь-яких змін, включаючи не тільки зміст та форму подачі матеріалу, але й аудиторію, час і тривалість курсу – всі заплановані константи можуть стати змінними.

До інформації. Фахівці нашого університету залучені до проекту впровадження у Західному Донбасі нової для цього регіону технології видобутку покладів, а саме стругового видобутку. За допомогою лекції із застосуванням флеш-анімації, залучаючи навіть класичну поезію Гете, професор О.О. Сдвижкова демонструвала інноваційні розробки науковців нашого університету. Можемо зазначити, що лекція читалася академічною англійською, а відеоелементи зробили складний технічний матеріал доступним для розуміння навіть для не фахівців.

Олена Олександрівна висловила вдячність кафедрі іноземних мов й особисто ст. викладачеві В.В. Губкіній за багаторічну допомогу у вивченні англійської мови та постійну співпрацю, що веде до взаємообміну ідеями і напрацюваннями, спрямованими на забезпечення якості освіти в університеті.

Інформація кафедри іноземних мов НГУ


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт