Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
06.12.2017

У плеяді Почесних докторів НГУ – Юозас Аугутіс, ректор Каунаського університету Вітаутуса Великого (ВІДЕО)

Сьогодні завершився триденний візит до Національного гірничого університету професора, ректора Каунаського Університету Вітаутуса Великого Юозаса Аугутіса з дружиною.

Третій рік триває процес активного розвитку багатосторонніх відносини між Національним гірничим університетом (м. Дніпро) і Каунаським університетом Вітаутуса Великого (Литва).

Нинішній приїзд у грудні в Україну пана Юозаса Аугутіса став знаковою подією. Вікові традиції та фундаментальні наукові школи двох університетів створили підґрунтя для перспективної освітньої і наукової співпраці. Про це зазначено у двосторонній довгостроковій угоді, підписаній ректорами Геннадієм Півняком та Юозасом Аугутісом 5 грудня 2017 року.

Український і литовський університети є партнерами у міжнародній програмі Еразмус+ . За останні два роки ефективно здійснюються такі спільні освітні програми, як «Світова політика та економіка», магістерська програма «Менеджмент освіти». На старті програма у галузі «Інженерної екології та комп’ютерних наук». До всього, за двосторонньою угодою студенти НГУ віднині мають можливість навчатися за рахунок спеціальних стипендій Каунаського університету.

Під час перебування в НГУ професор Юозас Аугутіс відвідав науково-технічну бібліотеку гірничого, лабораторію відновлюваних джерел енергії, авторизований навчальний центр «Шнайдер Електрик», Центр академічної співпраці НГУ з країнами Балтії, Українсько-американський ліцей, геолого-мінералогічний музей університету.

Візит ректора Каунаського Університету Вітаутуса Великого Юозаса Аугутіса завершився на красивій урочистій ноті. Під час засідання вченої ради Національного гірничого університету ректор, академік НАН України Геннадій Півняк вручив литовському колезі диплом і мантію Почесного доктора НГУ.

У відповідь Юозас Аугутіс виголосив присягу Почесного доктора НГУ і надзвичайно цікаву доповідь про історичне коріння українсько-литовських зв’язків.

Гостя тепло привітали ті, хто безпосередньо співпрацюють з Каунаським університетом: декан юридичного факультету, професор Сергій Грищак, декан факультету інформаційних технологій Михайло Алексєєв, завідувач кафедри філософії і педагогіки Юлія Шабанова, декан факультету менеджменту Артем Бардась, завідувач кафедри вищої математики Олена Сдвижкова, студентський вокальний колектив «Мальви» та чоловічий вокальний колектив «Лик».

ІАЦ НГУ

Фото Альони Леонович, відеостудія «Юність»


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт