Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
06.02.2018

В НТУ «Дніпровська політехніка» – презентація «Шевченківської енциклопедії» (ВІДЕО)

Сьогодні у НТУ «Дніпровська політехніка» розпочалися Всеукраїнські  Шевченківські читання. Вперше на Придніпров’ї презентовано «Шевченківську енциклопедію» в шести томах за участю голови редакційної колегії, директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України, академіка НАН України Миколи Григоровича Жулинського.

IMG_9158.jpg

– Це унікальна подія на Придніпров’ї, - зазначила під час відкриття Шевченківських читань координатор Центру культури української мови імені Олеся Гончара, професор Світлана Ігнатьєва, – Над виданням шевченкознавці України працювали понад двадцять років. До роботи над  «Шевченківською енциклопедією» було залучено широке коло авторів не тільки  Інституту літератури, а й працівників Національного музею Тараса Шевченка, Інституту мистецтвознавства, української мови, історії. Метою проекту став цілісний комплекс із біографічних відомостей про великого Кобзаря, а також глибоке осмислення його літературної, образотворчої, епістолярної спадщини. Енциклопедія репрезентує дослідження Тараса Шевченка в усій багатоманітності його вияв як особистісного,  так і творчого.

IMG_9202.jpg

Ректор НТУ «Дніпровська політехніка» академік НАН України Геннадій Півняк як член Національного комітету з Державної премії в галузі науки і техніки повідомив, що Шевченківська енциклопедія вже незабаром буде удостоєна цієї премії за 2017 рік. Очільник університету також анонсував відкриття у Дніпровській політехніці кафедри філології і мовної комунікації.

IMG_9238.jpg

Директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України, академік НАН України Микола Жулинський назвав Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» унікальним серед вишів України, бо в ньому надважливою є гуманітарна складова. Свою глибоку доповідь Микола Григорович присвятив темі вибору. Колись його захоплення дослідженням життя і творчості Тараса Шевченка привело до вибору наукового шляху й він полишив професію слюсаря.

IMG_9244.jpg

У роботі Шевченківських читань також взяли участь голова Національної спілки письменників України в Дніпропетровській області Володимир Луценко, старший науковий співробітник музею «Літературне Придніпров’я» відділу Дніпровського національного музею імені Д. Яворницького Світлана Мартинова, доктор філологічних наук, професор Дніпропетровського університету внутрішніх справ Анатолій Поповський, письменниця, член НСПУ Леся Степовичка.

IMG_9168.jpg

На відкритті Всеукраїнських Шевченківських читань гостей і його учасників привітали музичними виступами ансамбль бандуристок «Веселка» (музична школа № 3, керівник Олена Стороженко) й народний чоловічий вокальний ансамбль «Обертон» НТУ «Дніпровська політехніка».

IMG_9189.jpg

IMG_9194.jpg

IMG_9234.jpg

Учні Українсько-американського ліцею Філіп Ковальов і Катерина Денисенко зробили огляд Шевченківської енциклопедії. Студентка НТУ «Дніпровська політехніка» Юлія Пестова проникливо й артистично продекламувала поезію Тараса Шевченка, отримавши від Миколи Жулинського авторську книгу з автографом.

Під час візиту до НТУ «Дніпровська політехніка» академік М.Г. Жулинський відвідав університетські музеї – історичний та мінералогічний. Побував у бібліотеці вишу, у міському музеї АТО, у будинку-музеї Д. Яворницького. Високий гість також зустрівся на брифінгу з журналістами Дніпра.

IMG_9099.jpg

7 лютого Всеукраїнські Шевченківські читання продовжаться засіданням круглого столу для науковців, вчителів, студентів, громадськості, журналістів, творчої інтелігенції Дніпропетровщини: «Феномен Тараса Шевченка в духовному просторі українства».

   ІАЦ НГУ

Фото відеостудії «Юність»

 


До списку



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт