Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
07.03.2018

Україна від А до Я. Шевченко як уособлення України для студентів-іноземців

На кафедрі іноземних мов відбулося свято, присвячене річниці з дня народження Шевченка. Чому кафедра іноземних мов звертається до особистості найвідомішого українського митця? Тому, що ми хочемо допомогти іноземним студентам пізнати Україну. Зрозуміти країну, в якій вони зараз живуть. А найкраще це можна зробити англійскою мовою – мовою міжнародного спілкування.

Ким є Тарас Григорович Шевченко для нас, українців? Чому саме з його ім'ям, його особистістю незмінно пов'язується і становлення української мови, і формування національної ідентичності, і незмінність прагнення до самостійності української держави? На ці питання відповідали наші студенти-першокурсники, і самі переосмислюючи розуміння української історії та сьогодення.

Свято у форматі короткої енциклопедії («Шевченко від А до Я»), що спільно приготували студенти факультетів будівництва та інформаційних технологій, дало можливість показати Україну через призму життя Тараса Шевченка. Ми говорили про мистецтво і покликання, про волю і надію, про мову і матір, про весну і про юність, про жінку і рідну землю, про найголовніше - прагнення і сенс буття, розгортаючи полотно світогляду українців на прикладі життя однієї з найяскравіших постатей нашої історії.

Все це у супроводі сучасної українсьної музики та найкращих мистецьких робіт Шевченка – від автопортретів до пейзажів. Окрасою зустрічі стала і майстерні переклади ліричної поезії Шевченка англійською мовою, і пісня – сучасна, жива українська пісня, яку одразу ж впізнали студенти з Єгипту.

Студенти з Єгипту та Нігерії, які перший рік навчаються в нашому університеті, не лише узнали багато нового про Україну. Приємно було почути, що ім'я Тараса Григороваича Шевченка, за їх словами, «вашого національного героя», їм уже знайоме – з занять з української мови та історії України. Але не менш важливим є те, що відбувається адаптація іноземних студентів до життя і навчання в нових умовах. Гостинність українських студентів стала практичним проявом того, про що йшлося протягом всієї зустрічі – студенти-іноземці мали змогу побачити цінності та переконання українців в дії.

Валентина Заболотнікова,

кафедра іноземних мов 


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт