Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
25.05.2018

Високий гість Дніпровської політехніки

Сьогодні НТУ «Дніпровська політехніка» відвідав президент Національної академії педагогічних наук України В.Г. Кремінь.

Сьогодні НТУ «Дніпровська політехніка» відвідав президент Національної академії педагогічних наук, академік НАН України, видатний український вчений у галузі соціальної філософії, філософії освіти, педагогіки, політології, автор багатьох фундаментальних досліджень, відомий організатор освіти і науки, державний і громадський діяч Василь Григорович Кремінь.

Наш університет з академіком В.Г. Кременем пов’язують десятки років активної співпраці ще з часу, коли він був міністром освіти і науки України, і весь наступний період на посаді президента Національної академії педагогічних наук.
Сьогоднішні зустрічі В.Г. Кременя у Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара, в Центрі естетичного розвитку при кафедрі філософії, авторизованому навчальному центрі «Шнейдер електрик» та в Українсько-Американському ліцеї були надзвичайно насиченими і засвідчили його глибоку прихильність до гуманітарної складової навчання і виховання як школярів, так і студентів. 

В. Г Кремінь, уважно ознайомився з діяльністю Центру Гончара, яку презентувала його директор, доцент Ірина Цюп’як й завідувач кафедри філології та мовної комунікації Світлана Ігнатьєва. Василь Григорович у свою чергу тепло згадав про останню зустріч з Олесем Гончаром, і задоволено відгукнувся про діяльність творчого колективу. 

Про нагальні проблеми викладання філософії у вищих навчальних закладах, про необхідність збереження цієї складової, що сприяє світоглядному і культурному вихованню студентів, наголосила у своєму виступі завідувач кафедри філософії та педагогіки Дніпровської політехніки, професор Ю.О. Шабанова. 

Звичайно, академік Кремінь, який сповідує і в теорії, і на практиці людиноцентризм, зазначив, що він цілком на боці тих, хто дбає про гуманітарний аспект діяльності у технічному навчальному закладі й сприяє цьому як посадовець. До того ж, наукова діяльність В.Г. Кременя охоплює широкий діапазон проблем, центральними з яких є теоретико-методологічне обґрунтування розвитку освіти iнауки України, визначення засадних принципів і напрямів розвитку філософії освіти, розробка концептуальних питань сучасної соціальної філософії. 

На засіданні вченої ради НТУ «Дніпровська політехніка» відбулася розширена зустріч В.Г. Кременя з представниками професорсько-викладацького корпусу та студентів. 
Доповідачі теж основну увагу зосередили на необхідності збереження гуманітарної складової навчання і тій величезній роботі, яка проводиться у нашому університетів у цьому напрямку за безпосередньої підтримки ректора Г.Г. Півняка. 
У заключному слові академік В.Г. Кремінь сказав про те, що сьогодні перед Україною стоїть завдання долучитися до освітніх процесів у міжнародному просторі, визначити стратегічні напрямки розвитку країни, зберегти цілісність незалежної України. У зверненні до членів вченої ради він наголосив, що успіху наша країна може досягти лише за умови єдності та прагнення удосконалюватися. 

Зустріч з президентом Національної академії педагогічних наук, академіком НАН України Василем Григоровичем Кременем завершилася церемонією введення його у Почесні доктори НТУ «Дніпровська політехніка» та врученням відповідного диплома і мантії.ІАЦ НТУ «Дніпровська політехніка»
Фото Артема Гусака, Альони Леонович, відеостудія «Юність»


До списку© 2006-2022 Інформація про сайт