Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
06.07.2018

Конференція «Індустрія 4.0 в промисловості» на базі НТУ «Дніпровська політехніка»


Сьогодні, 6 липня, у залі виставки науково-технічних досягнень НТУ «Дніпровська політехніка» відбувся другий день конференції «Індустрія 4.0 в промисловості». Тема заходу: «Розвиток інноваційних екосистем. Перспективи створення Центру 4.0 в Дніпрі». 

Як стало відомо, рух «Індустрія 4.0 » в Україні існує вже 2 роки та об’єднує близько 100 «гравців» – це провідні бренди промислової автоматизації, ІТ, багато інжинірингових компаній та промислових підприємств. 

Директор Асоціації підприємств промислової автоматизації України та координатор руху «Індустрія 4.0» Олександр Юрчак зазначив: «Головна місія руху – об'єднання промислових хайтек і розвиток технологій 4.0, які зараз домінують в світі. Є стратегічний рівень, тактичний рівень та різні напрямки дій. Створення регіональних центрів 4.0 – це один із напрямків руху, який направлений на базові елементи: екосистема, покращення взаємозв'язків закладів вищої освіти з ринковими структурами. Сьогодні ми тут, щоб розпочати діалог з «Дніпровською політехнікою» про створення такого центру на базі університету. Центри 4.0 будуть створені на базі вибраних закладів вищої освіти. Ми вже об'єднуємо 16 провідних технічних університетів України».

Доповіді спікерів мали інформативний характер та викликали зацікавлення. Серед гостей були представники з різних компаній та навчальних закладів.
Перший проректор НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський виступив з доповіддю: «Сучасна система освіти в умовах розвитку технологій індустрії 4.0». 

Зокрема, він зазначив: «Ми з вами спостерігаємо народження нового Всесвіту. Сьогодні «Індустрія 4.0» вже є фактом, який треба осягнути, – це нова система організації виробництва, ІТ процесів, менеджменту, освіти. Не можна поставити межі початку «Індустрії 4.0», бо вона вже розвивається. Ми маємо сучасне лабораторне обладнання «Schneider Electric». Цей навчальний центр діє в університеті понад 7 років. Ми вже активно опрацьовуємо та впроваджуємо елементи «Індустрії 4.0». Наприклад, втілення в практичну діяльність продукту «Microsoft Office 365», якраз є тим майданчиком, який забезпечує універсальність будь-яких освітніх платформ». 

Проректор з наукової роботи НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Бешта розкрив тему: Четверта промислова революція: Що це означає і що робити?  
 
Також свої доповіді представили: А. Юрчак (директор Асоціації підприємств промислової автоматизації України та координатор руху «Індустрія 4.0»), В. Панченко (Агентство розвитку Дніпра), Е. Лобас (Компанія «WebiNerds»), Є. Рокитський (Дніпровський космічний кластер).


ІАЦ НТУ «Дніпровська політехніка» 
Фото відеостудії «Юність»

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт