Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
            Новини кафедри та університету
07.07.2018

Талановитий і неординарний


7 липня 2018 р. професору кафедри гідрогеології та інженерної геології Садовенку Івану Олександровичу виповнюється 70 років

Народжений 7 липня під заступництвом Святого покровителя Івана Хрестителя наш Ювіляр наділений твердими моральними цінностями, почуттям справедливості та власної гідності. Талановитий і неординарний, він може і двигун розібрати, і танком керувати, і краков’як станцювати. Розуміється на тонкощах боксу і любить живопис, завжди має творче бачення і шосте почуття. Людина слова, яка бере відповідальність і відстоює свою позицію і на технічних нарадах серед шахтарів, і в судових засіданнях, захищаючи права селян, постраждалих від техногенної аварії, та з трибуни Верховної Ради. Він найкращий наставник, порадник і критик.

Розпочавши трудовий шлях з інженера-геолога і головного геолога інститутів «Дніпродіпрошахт» та «Дніпрoдіпротранс», сьогодні Іван Олександрович є заслуженим діячем науки і техніки України, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, повним кавалером знака «Шахтарська слава», почесним професором університету. Дванадцять років завідував кафедрою гідрогеології та інженерної геології, має понад 200 публікацій, 11 монографій, підручник, навчальний посібник, 15 винаходів та наукове відкриття, численні нагороди державного та місцевого рівнів.

Життєвим професійним надбанням професора І.О. Садовенка стала сучасна наукова школа прогнозування і управління гідродинамічними, гідрогеомеханічними і міграційними процесами у геотехнічних системах з використанням фізичного і математичного моделювання. Важливі теоретичні та прикладні аспекти цієї розгалуженої сучасної наукової школи знайшли обґрунтування у 14 кандидатських та 5 докторських дисертаціях за керівництва і наукової консультації І.О. Садовенка.

Результати досліджень були вирішальними при визначенні участі вихованців школи під керівництвом І.О. Садовенка у галузевих та міжнародних проектах. Це проект "RUMBUSS" спільно з дослідницькими закладами ФРН та Великобританії, дослідження газогідродинамічного режиму підземних газогенераторів на замовлення японської енергетичної компанії Міцуї і Ко, проект щодо створення першого в Україні Науково-освітнього центру (НОЦ) за підтримки Фонду цивільних досліджень і розвитку США.

Шановний Іване Олександровичу!
Щиро вітаємо Вас з життєвим і творчим Ювілеєм!
Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчого натхнення і родинного затишку!


Ваші колеги та учні

До списку© 2006-2022 Інформація про сайт